آسفالت کاری و لکه‌گیری آسفالت در تهران

آسفالت کاری و لکه‌گیری آسفالت در تهران از جمله روش‌هایی است که می‌توان با استفاده از آن، ایرادات آسفالت در قسمت‌های مختلف شهر را برطرف نمود.

اسفالت جاده‌ها و خیابان‌ها و … ممکن است تحت تأثیر عوامل مختلف دچار ایراداتی شده و در بلند مدت نیاز به ترمیم و بازسازی داشته باشد.

حال اگر قرار باشد آسفالت جدید جایگزین این آسفالت معیوب شود باید هزینه زیادی صرف این کار شود. این در حالی است که با لکه‌گیری آن می‌توان مشکل به وجود آمده را برطرف نمود.

ایزویک از جمله شرکت‌هایی است که خدمات لازم را در زمینه لکه‌گیری آسفالت به مشتریان خود ارائه می‌کند. این مرکز دارای کادری حرفه ای است و آسفالت کردن و لکه‌گیری آسفالت را با کیفیت بالایی انجام می‌دهد.

آسفالت کاری و لکه‌گیری آسفالت در تهران
اسفالتکاری در تهران

ایرادات و لکه‌های آسفالت

معمولاً چند سال بعد از آسفالت کردن محیط‌های مختلف با بروز ایرادات و مشکلاتی در لایه رویی آسفالت مواجه می‌شویم. این ایرادات تحت تأثیر عوامل مختلفی به وجود آمده و ممکن است در اشکال مختلفی ظاهر شود.

از جمله لکه‌ها و خرابی‌هایی که در آسفالت سطوح با آنها مواجه هستیم و در این موارد نیاز است تا از خدمات آسفالتکاری و لکه‌گیری آسفالت در تهران استفاده کنیم می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ایجاد چاله‌هایی با ابعاد مختلف
 • بروز ترک‌خوردگی‌های مختلف در سطح آسفالت‌ها که شامل انواع ترک‌های بلوکی، انعکاسی، عرضی و … می‌باشد.
 • نشست آسفالت
 • ایجاد برآمدگی و یا فرورفتگی‌های مختلف
 • خرابی‌هایی چون شن زدگی، قیر زدگی و …

دلایل خراب شدن آسفالت کدامند؟

در بروز هر کدام از ایراداتی که در بخش قبل به آنها شد، دلایل مختلفی تأثیر دارند که از میان آنها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کیفیت متریال مورد استفاده در روسازی آسفالت‌ها
 • ترافیک موجود در قسمت‌های مختلف شهر و میزان رفت و آمد وسایل نقلیه
 • شرایط آب و هوایی موجود در منطقه
 • نحوه نگهداری از آسفالت سطوح
 • کیفیت آسفالت کاری سطوح مختلف
 • کیفیت اجرا و رعایت استانداردها و اصول آسفالت کاری
 • زهکشی سطح مورد نظر

اقدامات لازم برای رفع ایرادات آسفالت

آسفالت موجود در خیابان‌ها، پارکینگ‌ها و … به صورت دائم در معرض رفت و آمد وسایل نقلیه مختلف، رطوبت، تنش‌های دمایی و … بوده و ممکن است تحت تأثیر این عوامل نیز دچار ایراد شود.

در این موارد نیز باید اقدامات لازم جهت نگهداری و تعمیر آسفالت این سطوح به درستی انجام شود.

از جمله این اقدامات، لکه‌گیری آسفالت است. این کار باید توسط افراد و ماشین آلات تخصصی انجام شود تا کیفیت لازم را داشته باشد.

تنها در این صورت است که طول عمر آسفالت سطوح افزایش پیدا کرده و رفت و آمد افراد و خودروهای مختلف به سهولت انجام خواهد پذیرفت.

آسفالت کاری و لکه‌گیری آسفالت در تهرانلکه گیری اسفالت در تهران
اسفالتکاری در تهران
Detail of asphalt road with white line

اهداف لکه‌گیری آسفالت

آسفالت کاری و لکه‌گیری آسفالت در تهران با اهداف مختلفی اجرا می‌شود. این اهداف شامل رفع آسیب‌های به وجود آمده در لایه رویی آسفالت و کمک به ارتقای کیفیت آسفالت معابر است.

در ضمن با انجام لکه‌گیری به صورت استاندار و با استفاده از متریال باکیفیت می‌توان هزینه نگهداری و ترمیم آسفالت سطوح را به صورت چشمگیری کاهش داد.

روش‌های لکه‌گیری آسفالت کدامند؟

با توجه به این که لکه‌ها و خرابی‌های ایجاد شده در آسفالت دارای انواع مختلفی است، روش‌های مورد استفاده برای رفع این خرابی‌ها نیز متنوع است.

این روش‌ها به صورت مهندسی بوده و باید برای انتخاب هر کدام از این روش‌ها، نوع خرابی نیز مشخص شود.

روش‌های لکه‌گیری آسفالت به شرح زیر هستند:

روش لکه‌گیری چاله‌ها

یکی از ایراداتی که در آسفالت‌ها به وجود می‌آید، به وجود آمدن چاله‌ها است. این خرابی معمولاً تحت تأثیر عواملی مانند زهکشی نامناسب سطح، یخ‌زدگی، انبساط، خرابی لایه اساس آسفالت و عدم توانایی آسفالت در تحمل بار ترافیکی، به وجود می‌آید.

بر اثر این عوامل، ترک‌خوردگی‌هایی در سطح آسفالت به وجود آمده و با شدت گرفتن آن، تبدیل به چاله با ابعاد مختلف می‌شوند.

معمولاً برای رفع این خرابی باید از خدمات شرکت‌های آسفالت کاری و لکه‌گیری آسفالت در تهران استفاده شود. این شرکت‌ها با بررسی دقیق دلیل ایجاد و نوع چاله، یکی از روش‌های وصله پاره عمقی یا عمقی، روش صفحه گرمایشی، تزریق فشاری و یا ریختن آسفالت و غلتک زدن را انتخاب کرده و این ایراد را برطرف می‌کنند.

لکه‌گیری سطحی

در برخی موارد شاهد بروز ایرادات جزئی مانند ترک‌خوردگی سطحی در سطح آسفالت‌ها می‌باشیم. در این موارد برای رفع این خرابی‌ها از روش لکه‌گیری سطحی استفاده می‌شود.

‌در این حالت نیازی به حفاری نبوده و فقط در برخی خرابی‌ها نیاز است تا سطح آسفالت تراشیده شود. در این نوع ترمیم از آسفالت گرم و یا انواع حفاظتی آسفالت برای ترمیم استفاده می‌شود.

آسفالت کاری و لکه‌گیری آسفالت در تهران
لکه گیری آسفالت در تهران

لکه‌گیری عمقی و نیمه عمقی

یکی دیگر از روش‌های ترمیم آسفالت و لکه‌گیری آن، استفاده از روش لکه‌گیری عمقی و نیمه عمقی است. در این روش بر اساس شدت خرابی و یا ترک‌های به وجود آمده، مهندسین ناظر تصمیم به استفاده از این روش گرفته و با استفاده از متریال مناسب، ایراد به وجود آمده را رفع می‌کنند.

لکه‌گیری با بازیافت مصالح

یکی از روش‌های مدرن آسفالتکاری و لکه‌گیری آسفالت در تهران، لکه‌گیری با استفاده از بازیافت مصالح می‌باشد. در این روش باید استانداردهای لکه‌گیری به صورت کامل رعایت شده و کیفیت متریال مورد استفاده، بررسی شود.

هزینه آسفالت کاری و لکه‌گیری آسفالت در تهران

یکی از مسائل مهمی که در مورد لکه‌گیری آسفالت در تهران وجود دارد، هزینه‌های لازم برای این کار است.

برای این خدمات نمی‌توان هزینه ثابت و مشخصی را بیان کرد، زیرا در تعیین هزینه‌های این اقدامات، عوامل مختلفی تأثیر دارد. به همین سبب نیز باید تک به تک این موارد را مد نظر قرار داده و بر اساس این پارامترها، هزینه لکه‌گیری آسفالت را برآورد نمود.

از جمله این پارامترها می‌توان به شدت ایرادات و گستره این خرابی‌ها را اشاره کرد. هرچقدر شدت خرابی‌ها و تعداد آنها بیشتر باشد، هزینه‌های تعمیرات نیز افزایش پیدا می‌کند.

متراژ آسفالتی که باید نسبت به تعمیر آن از روش‌های مختلف لکه‌گیری آسفالت استفاده کرد نیز عامل دیگری است که در تعیین هزینه‌های لازم باید در نظر گرفته شود.

کلام آخر

یکی از گزینه‌های ایده آل برای آسفالت کاری و لکه‌گیری آسفالت در تهران، استفاده از خدمات شرکت ایزویک است. این مرکز دارای پرسنلی حرفه ای بوده و کارنامه ای درخشان در ارائه این خدمات دارد.

در ضمن این مرکز آماده است تا متریال مورد نیاز برای اجرای این خدمات را در اختیار مشتریان قرار دهد. با استفاده از این خدمات می‌توانید لکه‌گیری آسفالت را با کیفیت بالا و در مدت زمان کم انجام دهید.

ارسال دیدگاه

پست های مرتبط