آیا ایزوگام رنگ می‌شود ؟

آیا ایزوگام رنگ می‌شود؟ شاید این سؤال در ذهن شماایجاد شده باشد و دنبال پاسخ صحیح و مناسبی برای آن هستید.

در پاسخ این سؤال باید گفته شود که ایزوگام نیز همانند سایر سطوح، نیازمند لایه محافظتی است تا ضمن حفظ کیفیت این عایق، دوام و ماندگاری بیشتر ایزوگام را در پی داشته باشد. از این رو در این مطلب قصد داریم شما را با پوشش رنگ به ‌عنوان لایه محافظ بر روی ایزوگام، آشنا کنیم.

همان‌گونه که می‌دانید اجرای ایزوگام بر روی سطوح و سایر خدمات در این زمینه، تخصصی بوده و افراد عادی به علت عدم آشنایی با مراحل مختلف عایق‌کاری و همچنین نداشتن ابزار لازم برای این کار، قادر به نصب ایزوگام و پوشش روی این عایق نخواهند بود. بنابراین هنگامی‌که تصمیم به اجرای رنگ بر روی ایزوگام گرفتید بهترین اقدام مراجعه به شرکت معتبر ایزویک است.

شرکت ایزویک با برخورداری از کادر ماهر و مجرب و همچنین فروش برندهای معتبر ایزوگام در این مجموعه، توانسته است تا حدود زیادی از نگرانی مراجعه‌کنندگان خود را برطرف نماید.

ضمن اینکه دقت و مهارت بالای نصابان حرفه‌ای شرکت ایزویک، موجب گردیده است تا نصب و اجرای ایزوگام و سایر خدمات ارائه ‌شده در این مجموعه، در سریع‌ترین زمان و همراه با استانداردهای روز دنیا انجام گیرد.

از دیگر ویژگی‌های شرکت ایزویک، ارائه ضمانت‌نامه خدمات برای مشتریان شرکت است. شما می‌توانید با استفاده از خدمات مشاوره‌ای این مجموعه، پاسخ پرسش آیا ایزوگام رنگ می‌شود رانیز پیدا کنید.

آیا ایزوگام رنگ می‌شود

شاید این مطالب نیز برای مشا مفید باشد:

چرا باید از پوشش بر روی ایزوگام استفاده کرد؟

گاهی ممکن است ایزوگام در سطوحی نصب شود که احتمال آسیب دیدگی آن وجود داشته باشد. در این صورت شما می‌توانید با ایجاد پوشش بر روی سطح ایزوگام، از آسیب رسیدن به آن جلوگیری کنید. اجرای چنین روشی تأثیر بسزایی در افزایش کیفیت عایق بندی  طول عمر این عایق رطوبتی و حرارتی خواهد داشت.

عوامل مختلفی از جمله برخورد اجسام سنگین و تیز بر روی سطح ایزوگام، رفت ‌و آمد بر روی آن، گرفتگی مسیر آب در پشت‌بام و پوسیده شدن عایق بر اثر عدم خروج آب بارندگی از آن و …، موجب شده است تا استفاده از پوشش روی ایزوگام، بیشتر مورد توجه افراد قرار گیرد.

انواع پوشش مورد استفاده بر روی سطح ایزوگام

اجرای پوشش مناسب بر روی ایزوگام از طریق روش‌های مختلف انجام می‌گیرد. البته برای اجرای هرکدام از این روش‌ها، لازم است تا استانداردها و اصول خاصی، رعایت شود. این امر علاوه بر محافظت بهتر و بیشتر از ایزوگام، ایمنی ساختمان را نیز تضمین می‌کند.

در این قسمت، پیش از پرداختن به پاسخ سؤال آیا ایزوگام رنگ می‌شود؟ بهتر است با انواع روش‌های اجرای پوشش بر روی ایزوگام آشنا شوید. این روش‌ها عبارت‌اند از:

  • استفاده از سیمان روی سطح ایزوگام
  • ‌‌استفاده‌از کاشی و سرامیک روی سطح ایزوگام
  • ‌‌‌‌استفاده از آسفالت روی سطح ایزوگام
  • استفاده از رنگ روی سطح ایزوگام

برای آشنایی بیشتر شما با این روش‌ها، در ادامه توضیحاتی کاربردی درباره اجرای رنگ بر روی ایزوگام ارائه خواهیم کرد. به این ترتیب می‌توانید مشکلات ناشی از آسیب‌های احتمالی بر روی این سطوح را به صورت چشمگیری کاهش دهید، پس با ما همراه باشید.

چرا باید از پوشش بر روی ایزوگام استفاده کرد

اجرای رنگ بر روی ایزوگام استخر

اجرای رنگ روی سطح ایزوگام استخر، چه از نظر علمی و چه از نظر تجربی، توسط کارشناسان و نصابان حرفه‌ای، به افراد توصیه نمی‌شود؛ زیرا کارشناسان معتقدند پلیمرهای ایزوگام جزو پلیمرهای قیری هستند و پلیمرهای به ‌کار رفته در رنگ استخر نیز جزو پلیمرهای آکریلیک با پایه حلال می‌باشند.

به همین علت به دلیل عدم مطابقت و غیر همنام بودن پایه‌های شیمیایی، چسبندگی کافی بین پلیمرها ایجاد نمی‌شود و همین امر با پوسته ‌شدن رنگ، موجب تخریب رنگ روی ایزوگام استخر می‌شود.

مناسب‌ترین روش برای اجرای رنگ بر روی ایزوگام استخر، ایجاد دیواری 10 سانتیمتری با استفاده از بلوک جلوی ایزوگام و سیمان‌کاری این دیوار، سپس اجرای رنگ استخر بر روی سیمان است. این قضیه در مورد کلیه مواد آب‌بندی که پایه آکریلیک دارند نیز صادق است.

برای پاسخ دهی علمی به سؤال آیا ایزوگام رنگ می‌شود؟ باید این نکته را بیان نمود که کارشناسان عقیده دارند رزین‌های آکریلیک دارای پایه آب بوده و به همین علت چسبندگی آن‌ها بر روی ایزوگام ممکن نیست.

البته برخی از نقاشان برای حفظ منافع مالی خود، این ادعا را مطرح می‌کنند که اجرای رنگ استخر بر روی ایزوگام ممکن بوده و هیچ مشکلی در این زمینه برای مواد به ‌کار رفته پیش نخواهد آمد؛ اما این مسئله در زمینه استفاده از رنگ استخری بر روی ایزوگام باید مورد توجه قرار گیرد که پلیمرهای قیری به ‌کار رفته در ایزوگام به‌ محض برخورد با حلال‌هایی که در رنگ استخر وجود دارند، شروع به حل شدن کرده و به حالت اولیه خود که همان قیر است تغییر شکل می‌دهند.

اجرای رنگ بر روی ایزوگام استخر

علت نقره‌ای بودن رنگ ایزوگام چیست؟

از شبهاتی که در پاسخ به سؤال مطرح شده وجود دارد این است که چرا رنگ سطح ایزوگام، نقره‌ای است؟

معمولاً ایزوگام‌هایی که برای جلوگیری از نفوذ رطوبت در پشت‌بام‌ها و یا به عنوان پوشش روی سطوح دیگر مورد استفاده قرار می‌گیرند به رنگ نقره‌ای هستند.

علت نقره‌ای بودن ایزوگام این است که این عایق به ‌منظور داشتن کارایی لازم در مقابل شرایط آب و هوایی از لایه‌های مختلفی تشکیل ‌شده است که هر کدام از این لایه‌ها دارای کاربرد متفاوتی هستند.

از لایه‌های ایزوگام که معمولاً در ایزوگام دولایه مورد استفاده قرار می‌گیرد لایه فویل است که به دلیل آلومینیوم بودن، این لایه به رنگ نقره‌ای دیده می‌شود.

این لایه وظیفه محافظت از ایزوگام در برابر اشعه خورشید را بر عهده دارد؛ زیرا لایه‌های زیرین به علت مواد به ‌کار رفته در آن‌ها، اگر در مقابل تابش مستقیم نور خورشید قرار گیرند در مدت‌زمان کوتاهی از بین خواهند رفت.

توجه داشته باشید که ایزوگام‌های طرح دار یا رنگ‌ شده نیز پس از مدتی با قرار گرفتن در معرض نور آفتاب، طرح و رنگ خود را از دست‌ داده و سفید می‌شوند.

کلام پایانی

ایزوگام به ‌عنوان عایق پیش‌ساخته، مهم‌ترین نقش را در جلوگیری از ورود رطوبت به ساختمان و یا سطوحی که ایزوگام در آن‌ها اجرا شده است، ایفا می‌کند. به همین علت برای محافظت از این عایق، بهتر است تا اقدامات لازم صورت گرفته و کیفیت و دوام این عایق بیشتر شود.

یکی از این اقدامات، رنگ کردن ایزوگام است؛ امکا اینجا این مسئله ذکر می شود که آیا ایزوگام رنگ می‌شود؟ برای یافتن پاسخ مناسب باید به شرکت ایزویک مراجعه کنید.

این مرکز که مجری رنگ استخر روی ایزوگام بوده و ایزوگام کاری ساختمان‌ها و محیط‌های مختلف را بر عهده دارد می‌تواند راه گشا باشد.

این شرکت جزو فعال‌ترین شرکت‌ها در حوزه عایق‌کاری محیط‌های مختلف می‌باشد. شرکت ایزویک علاوه بر ارائه خدمات متنوع در زمینه عایق‌کاری، به مشتریان خود مشاوره نیز ارائه می‌کند.

به ‌این ‌ترتیب می‌توانید به ‌منظور دریافت راهنمایی و مشاوره لازم برای نصب و اجرای ایزوگام و انواع پوشش مناسب برای محافظت از این عایق با کارشناسان ماهر و باتجربه شرکت ایزویک در ارتباط باشید.

آیا امکان رنگ کردن ایزوگام استخر وجود دارد؟

برای آشنایی با نحوه نحوه رنگ آمیزی ایزوگام و ایزوگام استخر این پست از ایزویک را بخوانید.

ارسال دیدگاه

پست های مرتبط