آیا نمک ایزوگام را خراب می‌کند؟

آیا نمک ایزوگام را خراب می‌کند؟ پرسشی است که معمولاً در مورد ایزوگام و مواد مخرب آن برای بسیاری از افراد پیش می‌آید.

در پاسخ به این پرسش باید گفت تاکنون موارد بسیاری از خرابی ایزوگام توسط مواد مختلف گزارش شده است.

این خرابی ممکن است در اثر نصب غیر اصولی توسط نصاب مبتدی بروز کرده باشد؛ بنابراین علاوه بر شناخت مواد آسیب‌زا، بهره‌گیری از نصاب مجرب و ماهر نیز در تمام مراحل ایزوگام کاری، ضرورت دارد.

یکی از شرکت‌های مجرب و باتجربه در زمینه عایق‌کاری قسمت‌های مختلف، شرکت ایزویک می‌باشد. عمده فعالیت این شرکت، عایق‌کاری باکیفیت و با قیمت بسیار مناسب در قسمت‌های مختلف ساختمان می‌باشد.

در صورت خرید ایزوگام از شرکت ایزویک و بهره‌گیری از نصابان حرفه‌ای آن، از خدمات پس از فروش این شرکت و دریافت مشاوره توسط کارشناسان این شرکت در مورد نصب و نگهداری ایزوگام بهره‌مند خواهید شد.

آیا نمک ایزوگام را خراب می‌کند؟

شاید این مطالب نیز برای شما مفید باشد:

 انواع خرابی‌های ایزوگام

ایزوگام یکی از مطمئن‌ترین عایق‌های رطوبتی برای ساختمان است که در صورت نصب و نگهداری درست از این محصول، کیفیت اولیه آن حفظ شده و می‌تواند سال‌ها به عنوان خط دفاعی در مقابل نفوذ رطوبت به ساختمان عمل نماید.

برای نگهداری درست و اصولی ایزوگام لازم است تا با انواع آسیب ایزوگام آشنا شده و پاسخ مناسبی را برای پرسش آیا نمک ایزوگام را خراب می‌کند؟ پیدا نمایید.

به طور کلی آسیب‌های ایزوگام عبارت‌اند از:

1-پاره شدن ایزوگام

2-جدا شدن ایزوگام از سطح نصب‌شده

3-باد کردن ایزوگام

4-سوراخ شدگی ایزوگام

5- ترک خوردن ایزوگام

عوامل مخرب ایزوگام کدامند؟

عوامل متعددی وجود دارند که موجب آسیب دیدن ایزوگام می‌شوند. این عوامل گاه موجب آسیب بخش کوچکی از ایزوگام شده و گاه ممکن است موجب آسیب به تمام نقاط آن شوند.

در صورت آسیب جزئی، ایزوگام به‌ راحتی تعمیر شده و متحمل هزینه‌های بالایی نخواهید شد؛ اما در صورتی که آسیب در بخش‌های متعدد ایجاد شده باشد، ایزوگام غیر قابل تعمیر بوده و مجبور به تعویض ایزوگام خواهید بود؛ بنابراین شناسایی عوامل آسیب‌زا برای ایزوگام و تلاش برای رفع آن‌ها در افزایش کیفیت و طول عمر ایزوگام کمک فراوانی خواهد نمود. همچنین باعث صرفه‌جویی در انرژی و زمان و بهینه‌سازی هزینه‌ها خواهد شد.

عواملی که موجب آسیب ایزوگام می‌شوند عبارت‌اند از:

عدم وجود پوشش مناسب بر روی ایزوگام

نبود پوشش مناسب بر روی سطح ایزوگام، یکی از عوامل خرابی آن است. برای ایجاد سطح محافظتی بر روی ایزوگام می‌توانید از یک لایه نازک سیمان یا موزاییک و … استفاده نمایید.

لازم به ذکر است در هنگام ایجاد سطح محافظتی برای پوشش ایزوگام، به وزن آن نیز توجه نمایید؛ زیرا ایزوگام در صورت ایجاد سطح پوششی با وزن بالا نیز آسیب خواهد دید.

به همین جهت لازم است برای پوشش سطح ایزوگام و یافتن پاسخ این سؤال که آیا نمک ایزوگام را خراب می‌کند؟ از مشاوران و کارشناسان این رشته بهره‌گیری نمایید.

برخورد جسم تیز با سطح ایزوگام

در صورتی که سطح ایزوگام در تماس با اجسام تیز و برنده قرار بگیرد، این اجسام باعث سوراخ یا ترک خوردن ایزوگام می‌شوند.

این پارگی یا سوراخ موجب نفوذ رطوبت به بخش‌های زیرین عایق نصب‌ شده می‌شود و در نتیجه، کیفیت و همچنین طول عمر ایزوگام را کاهش خواهد داد. در صورتی که این خرابی به‌ موقع تعمیر نشود ممکن است ابعاد آن افزایش یافته و موجب آسیب به سایر قسمت‌های ایزوگام شود.

مواد شیمیایی

موادی شیمیایی، بیشترین تأثیر را در آسیب زدن به ایزوگام دارند. مواد اسیدی از جمله مواد شیمیایی هستند که بیشترین آسیب را به ایزوگام وارد می‌کنند.

جوهر نمک یکی از مواد اسیدی است که با تأثیر بر سطح ایزوگام باعث خرابی آن می‌شود. این آسیب‌ها در دراز مدت به قسمت‌های زیرین ایزوگام رخنه کرده و در صورت عدم تعمیر به ‌موقع، باعث از بین رفتن آن می‌شوند.

مواد قلیایی نیز با ویژگی خورندگی خود، تأثیر زیادی در ایجاد آسیب در ایزوگام دارند.

برخی افراد از نمک هم به عنوان ماده آسیب رسان به ایزوگام یاد می‌کنند. به همین دلیل این سؤال که آیا نمک ایزوگام را خراب می‌کند؟مطرح می‌شود؛ اما در پاسخباید گفت تاکنون نتایج دقیقی مبنی بر اثر مخرب نمک بر روی ایزوگام مشاهده نشده است؛ اما به دلیل وجود شبهات مختلف در این زمینه، لازم است در نگهداری ایزوگام از برخورد با نمک نیز احتیاط لازم را به کار ببرید.

وجود چروک و یا برآمدگی در سطح ایزوگام

نصب ایزوگام توسط افراد غیرحرفه‌ای که با اصول نصب، آشنایی کامل ندارند موجب ایجاد چین ‌و چروک در سطح ایزوگام می‌شود.

این چروک‌ها به ‌مرور زمان باعث ایجاد پارگی در سطح ایزوگام می‌شوند. همچنین ممکن است آب در بین این چین‌ها جمع شده و باعث ایجاد پوسیدگی و سوراخ شدن ایزوگام و در نتیجه، نفوذ آب به قسمت‌های زیرین شود.

به همین جهت بهره‌گیری از نصاب ماهر و باتجربه‌ای که از ابزار استاندارد در عایق‌کاری استفاده می‌نماید، بسیار ضروری و مهم می‌باشد.

عوامل مخرب ایزوگام کدامند؟

چگونگی مراقبت از ایزوگام

برای آن که ایزوگام در مقابل عوامل مخرب حفظ شود، پس از نصب به صورت استاندارد، لازم است اصول و اقداماتی در جهت حفظ و نگهداری آن صورت پذیرد. این اقدامات باعث افزایش طول عمر مفید و افزایش کیفیت ایزوگام می‌شود؛ بنابراین رعایت نکات زیر در افزایش بازدهی و کیفیت ایزوگام بسیار ضروری می‌باشند:

  • سعی کنید ایزوگام را از نمایندگی‌های معتبر تهیه کنید. این نمایندگی‌ها با ارائه ضمانت و خدمات پس از فروش، کیفیت ایزوگام خود را تضمین می‌کنند و پاسخ مناسبی را برای پرسش آیا نمک ایزوگام را خراب می‌کند؟ به مشتریان ارائه می‌نمایند.
  • هنگام نصب ایزوگام از نصابان کار بلد و حرفه‌ای در تمام مراحل استفاده نمایید. در غیر این صورت ایزوگام به صورت غیراصولی نصب ‌شده و این امر باعث آسیب و حتی از بین رفتن ایزوگام می‌شود.
  • از وسایل و اجسام سنگین در سطح ایزوگام استفاده نکنید. این کار باعث پارگی و آسیب ایزوگام می‌شود.
  • از راه رفتن با کفش، به ویژه کفش‌هایی که دارای پاشنه و قسمت‌های تیز در کف هستند خودداری نمایید.
  • از شستن فرش، موکت و … که موجب برخورد مواد شوینده با سطح ایزوگام شده و همچنین باعث جمع شدن آب در سطح آن می‌شوند، پرهیز کنید.
  • از برخورد انواع مواد شیمیایی به ویژه مواد اسیدی با سطح ایزوگام جلوگیری نمایید.
  • در صورت ایجاد آسیب جزئی در ایزوگام، هر چه سریع‌تر و پیش از رسیدن آسیب به تمام نقاط آن، نسبت به تعمیر ایزوگام اقدام نمایید.
چگونگی مراقبت از ایزوگام

سخن پایانی

از شرکت‌های معتبر و باتجربه در زمینه عایق‌کاری، به جرئت می‌توان از شرکت خوش‌نام ایزویک نام برد. این شرکت کارنامه درخشانی در زمینه فروش انواع ایزوگام‌های مرغوب و همچنین نصب استاندارد و باکیفیت این محصول برای قسمت‌های مختلف ساختمان دارد.

مشاوران شرکت ایزویک در راستای رعایت اصل مشتری مداری، به تمام پرسش‌های مشتریان در مورد ایزوگام، از جمله این پرسش که آیا نمک ایزوگام را خراب می‌کند؟

با دقت و حوصله بالا پاسخ می‌دهند. همچنین نکات لازم در جهت نگهداری اصولی ایزوگام برای افزایش طول عمر و جلوگیری از آسیب‌ دیدگی آن را به طور کامل به مشتریان عزیز ارائه می‌نمایند.

عوامل مخرب ایزوگام کدام هستند؟

1-عدم وجود پوشش مناسب بر روی ایزوگام
2-برخورد جسم تیز با سطح ایزوگام
3-مواد شیمیایی
4-وجود چروک و یا برآمدگی در سطح ایزوگام
برای اطلاعات بیشتر این پست از ایزویک را بخوانید.

چگونه از ایزوگام محافظت کنیم؟

برای کسب اطلاعات کامل در خصوص چگونه حفاظت از ایزوگام و افزایش طول عمر آن این پست از ایزویک را بخوانید.

ارسال دیدگاه

پست های مرتبط