ایزوگام

ایزوگام چه مارکی خوب است

ایزوگام چه مارکی خوب است وخصوصیات ایزوگام خوب چیست؟ این‌ها جزو متداول‌ترین سؤالاتی است که برای افرادی که قصد دارند از ایزوگام برای عایق‌کاری ساختمان استفاده کنند مطرح می‌شود.

امروزه به علت تعدد برندهای ایزوگام در بازار، تشخیص ایزوگام مرغوب از نوع نامرغوب آن برای افرادی که در این زمینه دانش و آگاهی کافی را ندارند کار دشواری می‌باشد.

از آنجایی‌ که عایق‌کاری ساختمان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است تهیه و نصب بهترین نوع ایزوگام به دغدغه افراد تبدیل‌ شده است. اگر می‌خواهید ساختمان خود را با بهترین مارک ایزوگام و بهصورت اصولی عایق‌کاری کنید مراجعه به شرکت ایزویک، گزینه مناسبی برای شما خواهد بود.

شرکت ایزویک با استفاده از برندهای معروف ایزوگام و همچنین در اختیار داشتن نصابان حرفه‌ای، عملکرد قابل قبولی از خود ارائه کرده و رضایت حداکثری مشتریان خود را جلب نموده است.

ایزوگام چه مارکی خوب است

شاید این مطالب نیز برای شما مفید باشد:

ایزوگام چیست؟

ایزوگام نوعی عایق رطوبتی و حرارتی پیش ‌ساخته است که در تولید آن از قیر و الیاف مصنوعی استفاده می‌شود. این عایق با استفاده از وسایل حرارتی و گرما بر روی سطوح مختلفی از جمله پشت‌بام، دیوارها، پی ساختمان و …، نصب ‌شده و مانع از ورود رطوبت و هوا به این سطوح می‌شود.

انواع ایزوگام و مواد تشکیل ‌دهنده آن

در بررسی این مبحث که ایزوگام چه مارکی خوب است؟لازم است تا ابتدا با انواع مختلف ایزوگام و مواد تشکیل‌ دهنده این عایق آشنا شویم.

ایزوگام‌ها انواع مختلفی دارند و با توجه به معیارهایی از جمله تعداد لایه (تک لایه، دولایه و سه لایه)، پوشش روی ایزوگام (روکش سنگریزه‌ای، روکش آلومینیومی، بدون روکش آلومینیومی و …) و شکل ظاهری ایزوگام (رولی، عادی، برش خورده) تقسیم‌بندی می‌شوند؛ به ‌طور کلی در تشکیل این عایق از قیر، پشم ‌شیشه تیشو یا نسوز، پلی‌استر، فویل آلومینیوم، پلی‌اتیلن و اتکتیک پلی پروپیلن استفاده می‌شود.

ویژگی‌های برندهای معتبر ایزوگام

تشخیص دادن ایزوگام مرغوب و باکیفیت از نوع بی‌کیفیت آن با توجه به چند فاکتور جزئی، امکان‌پذیر است. از این رو می‌توان به راحتی برندهای معتبر تولیدکننده ایزوگام را از انواع نامرغوب آنها تشخیص داد. در ادامه با معرفی فاکتورهای تشخیص برندهای معروف ایزوگام، در کنار شما خواهیم بود. با ما همراه باشید.

استفاده از مواد اولیه باکیفیت

معمولاً برای تهیه ایزوگام باکیفیت از قیری که درصد غلظت آن زیاد باشد استفاده می‌کنند. علاوه بر غلظت قیر، استفاده از پشم ‌شیشه درجه‌ یک نیز از دیگر فاکتورهایی است که تأثیر فراوانی در کیفیت بالای ایزوگام دارد. البته هراندازه کیفیت مواد اولیه به ‌کار رفته در تولید ایزوگام بیشتر باشد قیمت تمام ‌شده این عایق نیز بیشتر خواهد بود.

برندهای معتبر ایزوگام

توجه به طول عمر ایزوگام

طول عمر ایزوگام به عوامل متعددی از جمله کیفیت این محصول و شرایط اقلیمی و تابش نور خورشید به سطح این عایق، بستگی دارد. نصابان حرفه‌ای در مورد سؤال ایزوگام چه مارکی خوب است این پاسخ را مطرح می‌کنند که ایزوگام خوب معمولاً باید بین 10 تا 15 سال عمر مفید داشته باشد.

ایزوگام‌های بی‌کیفیت به علت مواد اولیه نامرغوب در بارش‌های نخست، پایین بودن کیفیت خود را نشان می‌دهند. این در حالی است که ایزوگام مرغوب در صورتی ‌که نصب و اجرای آن به‌ درستی انجام شود می‌تواند سالیان زیادی دوام داشته باشد.

استاندارد بودن ایزوگام

از مهم‌ترین ویژگی‌های ایزوگام خوب که لازم است مورد توجه افراد قرار گیرد، استاندارد بودن این عایق است. البته در تعیین استاندارد ایزوگام به شرایط آب و هوایی مناطق مختلفی که از ایزوگام برای عایق‌کاری در آن مناطق استفاده می‌شود، توجه می‌کنند.

به این صورت که ممکن است بهترین ایزوگام برای سقف در شرایط اقلیمی گرمسیری مناسب و استاندارد بوده و برای سایر مناطق مناسب نباشد.

معمولاً در تعین استاندارد این عایق، ویژگی‌هایی مانند مقاومت در برابر کشش و پارگی، مقاومت در برابر جذب آب، مقاومت در برابر اشعه خورشید، مقاومت در برابر حرارت و سرما، ضخامت ایزوگام، وزن ایزوگام و …، مورد ارزیابی قرار گرفته و در صورتی‌ که موارد ذکرشده، استاندارد باشند علامت استاندارد به آن ایزوگام تعلق می‌گیرد.

به ‌این ‌ترتیب در صورت استاندارد بودن محصول، علامت استاندارد با فاصله هر دو متر یک‌بار بر روی رول ایزوگام درج می‌شود.

ارائه ضمانت ‌نامه برای ایزوگام

از دیگر نکات مهمی که در پاسخ به سؤال ایزوگام چه مارکی خوب است باید مورد توجه قرار گیرد این است که ایزوگام باید دارای ضمانت نامه باشد.

برندهای معتبر ایزوگام با توجه به اطمینانی که از کیفیت محصول خود دارند به مشتریان، ضمانت‌ نامه طولانی ‌مدت ارائه می‌کنند. این ضمانت ‌نامه می‌تواند خیال مشتری را از بابت خرید ایزوگام خوب و باکیفیت، راحت ‌کند.

وزن ایزوگام

وزن ایزوگام استاندارد، به‌ طور کلی 4 کیلوگرم در هر مترمربع است. به ‌این ‌ترتیب هر رول ایزوگام که از عرض یک متر و طول 10 متر برخوردار است حتماً باید 40 کیلوگرم وزن داشته باشد. در صورت پایین و یا بالا بودن وزن هر رول ایزوگام از این مقدار، ایزوگام نمی‌تواند استاندارد باشد.

راه‌های تشخیص ایزوگام مرغوب

معمولاً برندهای معروف ایزوگام تمام تلاش خود را برای تولید عایق مرغوب به کار می‌گیرند. با این ‌وجود، تشخیص ایزوگام مرغوب از نوع بی‌کیفیت آن برای اغلب افراد کار سخت و دشواری است.

  • از راه‌های شناخت ایزوگام باکیفیت از نوع نامرغوب آن این است که ایزوگام بی‌کیفیت به علت نامرغوب بودن مواد به‌ کار رفته در تولید آن، بوی نامطبوعی دارد. البته بسیاری از این عایق‌ها در ابتدا بویی ندارند و به‌ مرور زمان، بوی نامطبوعی ایجاد می‌کنند.
  • ایزوگام خوب و باکیفیت در اثر کشیدن، پاره نمی‌شود. این در حالی است که جنس نامرغوب ایزوگام به‌ وسیله کشیده شدن به‌ سرعت پاره می‌شود.
  • از دیگر پاسخ‌هایی که کارشناسان به پرسش ایزوگام چه مارکی خوب است می‌دهند این است که ایزوگام‌های برندهای معتبر به دلیل استفاده تولیدکنندگان آن از قیر و مواد پلیمری، هنگام دست کشیدن به لایه‌های بیرونی ایزوگام که پوشش ندارند، رنگ پس نمی‌دهند. این امر نشان‌ دهنده عالی بودن کیفیت ایزوگام است.
  • می‌توانید برای تشخیص ایزوگام باکیفیت، تکه کوچکی از آن را به مدت دو ساعت درون فریزر قرار داده و سپس ایزوگام را خم نمایید. در صورتی ‌که هنگام خم شدن، ایزوگام شکست، جنس آن نامرغوب است و اگر تغییری پیدا نکرد، جزو بهترین ایزوگام‌ها برای سقف و دیگر سطوح می‌باشد.
راه‌های تشخیص ایزوگام مرغوب

سخن آخر

تهیه و نصب ایزوگام با توجه به کاربردهای گسترده‌ای که این عایق در صنعت ساختمان دارد، چه به ‌صورت عمده یا خرده، از اهمیت فراوانی برخوردار است.

در این زمینه لازم است تا بهترین کیفیت‌ها و برترین برندها مورد بررسی قرار گیرند، زیرا در صورتی ‌که ایزوگام توسط افراد ناشی و بی‌تجربه، انتخاب و نصب شود ممکن است خسارات جبران‌ناپذیری برای افراد ایجاد کند؛ اما سپردن این کار به دست افراد ماهر و باتجربه می‌تواند منجر به عایق‌کاری بی‌عیب و نقص و در کنار آن، کاهش هزینه برای افراد شود.

در این میان با وجود شرکت ایزویک، لازم نیست دنبال پاسخ سؤال ایزوگام چه مارکی خوب است باشید؛ زیرا می‌توانید با کمک گرفتن از مشاوره‌های کارشناسان و نصابان حرفه‌ای این شرکت که در کار خود از تجربه و تخصص کافی برخوردار هستند، به راحتی به این سؤال برسید.

این شرکت، ارائه کننده برترین مارک‌های ایزوگام است. وجود این عایق‌ها به همراه نصب اصولی می‌تواند موجب عایق بندی سطوح مورد به شکل اصولی و حرفه‌ای شود.

ارسال دیدگاه

پست های مرتبط