ایزوگام کاری در تهران

در ارائه خدمات ایزوگام کاری در تهران ، از دیدگاه یک فرد باتجربه ، دارای صلاحیت و تجربه در زمینه عایق بندی ، مواردی وجود دارد که بسیار متفاوت از کارهای سنتی است ، برخی از این موارد در زیر ذکر شده است.

نفوذ رطوبت به داخل ساختمان علاوه بر ایجاد مناظر نامطلوب ، مقاومت ساختمان را کاهش می دهد. به همین دلیل ، اکثر افراد بلافاصله پس از اتمام ساخت و ساز ساختمان ، از ایزوگام استفاده می کنند.

 

 ایزوگام

برای جلوگیری از نفوذ رطوبت به هر سطح و مکان از یک ضد آب بسیار قوی به نام ایزوگام استفاده می شود. مواد استفاده شده در ساختار این ضد آب شامل قیر ، الیاف نساجی ، الیاف پلی استر ، فویل آلومینیوم و سایر مواد پلیمری دیگر است. البته به طور کلی قیر مهمترین ماده تشکیل دهنده این ضد آب است.

برای تولید این ضد آب ، دستگاه ها و تجهیزات مختلف زیادی مورد نیاز است که در زیر به آنها اشاره کردیم.

پمپ آب

پمپ قیر

میکسر تولید پرایمر

دستگاه خط تولید ایزوگام

دیگ روغن

سیستم تصفیه هوا

نوار نقاله

برج تبدیل نفت به قیر

ایزوگام کاری درتهران

نکات مهم در ارائه خدمات حرفه ای ایزوگام  کار تهران چیست؟

  • کیفیت ایزوگام مصرف شده باید حداقل دارای علامت استاندارد ایران باشد. مقاله مربوط به نحوه شناخت ایزوگام استاندارد قبلاً برای راهنمایی شما در این سایت منتشر شده است.
  • شخصی که کار عایق کاری را انجام می دهد باید مهارت یا تجربه فنی کافی داشته باشد تا هم به خودش آسیب برساند و هم به مواد ، اصطلاحاً مواد زائد آسیب نرساند و سرانجام زیر نظر استاد کار کند.

چرا باید عایق کاری یا ایزوگام کار تهران مهارت فنی داشته باشد؟

1- حداقل کاربردهای ایزوگام (برش ایزوگام با شیب – دما – صحیح) را بشناسید.

2- اصول ایمنی را رعایت کنید تا خطری برای خود و ساکنان ساختمان ایجاد نکند.

3- حداقل همپوشانی (جوشکاری) لایه ها را در اجرای ایزوگام مشاهده کرده و از اتصال کامل آن اطمینان حاصل کنید.

4- در گوشه های با زاویه 90 درجه ، به اصطلاح عضله سازی را انجام دهید و قیر را بریزید تا هنگام نصب در این قسمت ها ، پشت ایزوگام خالی نباشد.

5- سطح را قبل از ایزوگام کاملا تمیز ، شسته و خشک کنید و کارهای غیر اصولی انجام ندهید.

6- حرفه وی باید ساخت و ساز باشد تا اعتبار و اعتبار این کار نزد مشتری برای وی مهم باشد.

7- بدانید شعله لامپ ایزوگام را از کجا ببرید و چقدر آن را ببرید تا ایزوگام نسوزد یا گرم نشود.

8- اولویت چسباندن ایزوگام ها را با توجه به شیب فاضلاب سقف تعیین کنید ، که اغلب از نقطه ناودان شروع می شود.

9- هنگام جمع آوری کولرهای گازی ، موارد ایمنی را رعایت کنید تا دچار برق گرفتگی خود و دیگران نشوید.

10 – هنگام جمع آوری سیستم های تهویه هوا ، پنکه ها و ظروف خردمندانه عمل کنید و بتوانید هر وسیله ای را در جای اصلی خود قرار دهید و آسیب نبیند.

11- اگر سقف قبلاً بارها عایق بندی و آسفالت شده است ، با حفر بخشی از سقف از وزن آن مطلع شوید و در صورت وجود خطر افزایش وزن سقف ، لایه های قدیمی را بردارید.

12- اگر در ایزوگام های قدیمی شکاف وجود دارد ، ابتدا آنها را با چسب ماستیک پر کنید و سپس آن را بپوشانید ، در غیر این صورت این شکاف به زودی ایزوگام جدید را ترک می کند.

13- لوله کف سرویس بهداشتی را با شعله لامپ قطع نکنید.

14- در صورت لزوم استفاده از دو لایه ایزوگام در بعضی نقاط ، روش اجرا را عمود بر لایه زیرین با توجه به شیب زهکشی مشاهده کنید.

15- به مناطقی که قرار است ایزوگام کار شود انجام شود. اگر احتمال بارش شدید برف یا جاری شدن سیل وجود دارد ، روی دیوار قیر ریخته و آن را عایق بندی کنید تا به راحتی از دیوار جدا نشود.

16- وزن هر رول ایزوگام حدود چهل کیلو است بنابراین هنگام انتقال به پشت بام به ظرفیت مجاز آسانسور توجه کنید.

17- لازم است قطعاتی مانند زیر کولر دو لایه انجام شود تا به مرور آسیب نبیند.

18- در پایان کار ، قطعات ایزوگام را به صورت مربع بریده و در زیر ظروف و پایه های کولر قرار دهید تا ساکنین از آن استفاده کنند ، به طوری که وضوح و وزن پایه ها به کار اصلی انجام شده آسیب نرساند.

خطرات ایزوگام کار تهران

تمام مشاغل ساختمانی تا زمانی که نکات ایمنی را رعایت نکنید ، از جمله کارگرانی که ایزوگام را نصب می کنند ، می توانند خطرناک باشند. سوختگی یکی از مهمترین دلایل فرسودگی روزانه است اما این واقعیت که سوختگی باعث مرگ می شود خطری است که نمی توان به راحتی از آن جلوگیری کرد.

ممکن است بسیار نادر باشد که در طول زندگی کاری یک مهندس مجبور شود از سربازان خود بخواهد ایزوگام را در یک فضای کوچک انجام دهند!

آنچه در اکثر این موارد معمول است خطر سوختگی کارگران به دلیل عدم توجه به یک نکته است. اگر با روش عایق بندی ایزوگام آشنا هستید ، مشعل ایزوگام مستقیماً به کپسول گاز متصل است و یکی از اتفاقات متداول در ایزوگام جدا شدن شلنگ است این یک مشعل است که با بسته شدن سریع کپسول گاز در هوای آزاد هرگز به عنوان یک حادثه خطرناک در نظر گرفته نمی شود ، اما وقتی این حادثه در فضای کمی برای قطع کار دریچه کپسول توسط کارگر رخ می دهد ، گاز خارج شده از شیر فضا را اشباع می کند. و تصادف با انفجاری آغاز می شود که می تواند حتی بزرگ باشد. در چنین حالتی ، فرار کارگر از صحنه ، اگر غیرممکن نباشد ، غیرممکن است ، اما مطمئناً انجام آن دشوار است.

چنین اتفاقی برای یک کارگر افتاد. در حالی که وی در عمق شش متری دیوار بتونی عایق بندی شده بود ، به دلیل اشتباه در دمای بالا ، ناگهان باعث شعله ور شدن ایزوگام شد و در حالی که سعی داشت وقتی شعله از بین رفت ، باعث جدا شدن شیلنگ از مشعل ، و سپس گازی که در فضا جمع شده بود ناگهان روشن شد.

خوشبختانه ، این کارگر به دو دلیل زنده مانده است: اول ، او ناخواسته هنگام انفجار بنزین فرو ریخت ، در آن فضا روی زمین نشست و تماس او با شعله بسیار کم بود ، و دوم ، به دلیل نیروی ناظر در بالای محل کار کپسول های آتش نشانی او مایل بود درب گاز را ببندد و سپس به سرعت ایزوگام مشتعل شده را خاموش کند. اگرچه کارگر ایزوگام دچار سوختگی سطحی در پشت خود شد ، اما این حادثه می تواند عواقب بسیار جدی تری داشته باشد.

ارسال دیدگاه

پست های مرتبط