ایزوگام کاری ساختمان

ایزوگام کاری ساختمان از امور تخصصی می‌باشد که باید توسط افراد متخصص انجام شود.

ایزوگام‌ها به عنوان عایق رطوبتی پیش ساخته، دارای کیفیت عالی بوده و توانسته‌اند عایق‌بندی ساختمان‌ها را به خوبی انجام دهند. از این رو در سال‌های اخیر، استفاده از آن در بخش‌های مختلف ساختمان افزایش یافته است؛

اما آنچه در این میان از اهمیت زیادی برخوردار می‌باشد، نحوه ایزوگام کاری این بخش‌ها است.

ایزوگام کاری ساختمان

شرکت ایزویک از جمله بهترین مجریان ایزوگام در ساختمان‌ها می‌باشد. این مرکز دارای کادر حرفه‌ای و متخصص بوده و دارای تجربه بالایی در این زمینه است.

به همین جهت می‌توانید با خیال راحت، ایزوگام کاری آپارتمان و مراکز تجاری و تفریحی را به این مرکز سپرده و از نتیجه کار، رضایت کامل داشته باشید.

شاید این مطالب نیز برای شما مفید باشد:

کاربرد ایزوگام در ساختمان

با توجه به این که قسمت‌های مختلف ساختمان نیاز به عایق‌بندی دارند، امروزه انواع این محصولات تولید شده و به بازار عرضه می‌شوند. هر کدام از این ایزوگام‌ها دارای ویژگی‌های منحصر به فردی بوده و برای استفاده در قسمت‌های مختلف ساختمان مناسب هستند.

از موارد کاربرد ایزوگام در ساختمان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • عایق‌بندی پشت بام‌ها
  • عایق‌کردن کف سرویس‌های بهداشتی
  • ‌‌عایق کردن کف آشپزخانه
  • ‌‌‌‌عایق کردن استخر
  • استفاده در پی و فونداسیون ساختمان

نحوه اجرای ایزوگام

یکی از نکات ایزوگام کاری ساختمان این است که با نحوه اجرای ایزوگام آشنا باشید. برای نصب‌ایزوگام در سطوح مختلف نیاز به رعایت یک سری استانداردها و طی کردن برخی مراحل است.

به همین سبب نیز یا باید از نصابان حرفه‌ای کمک بگیرید و یا با طی کردن این مراحل، آشنا باشید. از اقدامات لازم برای نصب ایزوگام می‌توان به آماده سازی سطح اشاره کرد. به این منظور باید ابتدا بررسی کنید که آیا این سطوح سالم هستند و یا ایراداتی چون ترک خوردگی و شکستگی دارند. در این حالت باید این ایرادات را برطرف نمود.

در ضمن باید بعد از رفع این اشکالات، سطح مورد نظر را پاک سازی کنید، زیرا در صورت وجود آلودگی‌هایی چون گرد و غبار، ایزوگام به خوبی به سطح نمی‌چسبد. پس از این کار باید شیب سطح نیز بررسی شود.

از دیگر استانداردهای اجرای ایزوگام پشت بام، کف ساختمان و … این است که باید تجهیزات لازم برای این کار را در اختیار داشته باشید. این تجهیزات شامل چراغ‌های تک شعله و یا چند شعله، کپسول گاز، دستکش، کفش مناسب، جارو، ماله و … هستند.

حال که این تجهیزات را در اختیار دارید و مراحل آماده سازی را نیز به درستی انجام دادید باید شروع به نصب کنید. در این مورد نیز باید رول‌های ایزوگام را در یک جهت قرار داده و آنها را آماده کنید. به همپوشانی ایزوگام‌ها نیز باید توجه کرد.

انجام این مراحل شاید به نظر ساده برسد؛ اما پیچیدگی‌های خاص خود را نیز دارد. از این رو توصیه می‌شود از خدمات شرکت‌های نصب ایزوگام کمک بگیرید.

نکات مهم در ایزوگام کاری ساختمان

ایزوگام کاری ساختمان باید بر اساس استانداردها انجام شده و نکات مهمی در این پروسه رعایت شود. نکات مهم نصب ایزوگام به شرح زیر هستند:

انتخاب بهترین ایزوگام

ایزوگام خریداری شده باید از میان بهترین نوع آنها انتخاب شود. شما باید در انتخاب این محصولات به نیازها و محل نصب این محصولات توجه کنید. برای این کار باید ابتدا به آب و هوای منطقه توجه کنید.

اگر در مناطق سردسیری زندگی می‌کنید باید ایزوگام‌های زمستانی خریداری کنید؛ اما در غیر این صورت ایزوگام‌های معمولی نیز می‌تواند ساختمان شما را عایق کند.

ایزوگامکاری ساختمان

در ضمن باید این موضوع را در نظر بگیرید که این ایزوگام برای استفاده در چه سطحی خریداری می‌شود. از دیگر موارد مؤثر در انتخاب ایزوگام، کاربری مد نظر است.

به این صورت که مثلاً برای ایزوگام پشت بام، انتخاب این عایق‌های رطوبتی از میان انواع یک لایه می‌تواند گزینه مناسبی باشد. این در حالی است که برای ایزوگام پارکینگ باید از انواع دو یا سه لایه این محصولات استفاده کنید. در ضمن توجه کنید که ایزوگام مد نظر با استفاده از متریال درجه یک ساخته شده و دارای نشان استاندارد باشد.

ایزوگام کاری در فصل مناسب

برای ایزوگام‌کاری باید فصل مناسبی را انتخاب کنید. در این مورد نیز باید به اقلیم منطقه‌ای که در آن زندگی می‌کنید توجه نمایید.

اگر در منطقه‌ای زندگی می‌کنید که زمستان‌های پر برف و پاییز و بهار پر باران دارد باید نصب این عایق‌ها را در فصل تابستان انجام دهید؛ اما اگر منطقه محل زندگی شما دارای تابستان بسیار گرم است بهتر است نصب این عایق‌ها را در بهار و یا اوایل پاییز انجام دهید.

به صورت کلی توصیه می‌شود فصولی از سال را برای ایزوگام کاری ساختمان انتخاب کنید که احتمال بارش در آن کم باشد. در این حالت، این پروسه با موفقیت انجام شده و شاهد عایق‌بندی بی عیب و نقص این ساختمان‌ها خواهیم بود.

ویژگی‌های بهترین ایزوگام کار

در صورتی که تجربه نصب ایزوگام را ندارید توصیه ما به شما، استفاده از خدمات نصابان حرفه‌ای است. برای این کار هرگز از خدمات افراد و یا شرکت‌هایی که به صورت غیرمجاز در این زمینه فعالیت دارند استفاده نکنید، زیرا در این حالت نمی‌توان نسبت به خدمات ارائه شده، مطمئن بود.

در ضمن به دلیل این که این خدمات به صورت تضمینی ارائه نمی‌شوند در صورت بروز مشکل، نمی‌توان ایرادات به وجود آمده را برطرف نمود.

همچنین توصیه می‌شود هرگز گول قیمت‌های پایین را نخورید. در این موارد توصیه می‌شود از خدمات مراکز مجاز استفاده کنید.

با این که ممکن است هزینه نصب‌ایزوگام در این مراکز کمی بیشتر از دیگر مراکز باشد، اما در این حالت می‌توانید آسوده خاطر باشید که کار به صورت تخصصی انجام شده و خدمات را به صورت تضمینی دریافت می‌کنید.

نصب ایزوگام ساختمان

به این ترتیب می‌توان گفت که هزینه تعمیر و نگهداری ساختمان در بلند مدت به صورت چشمگیری کاهش یافته و تجربه‌ای مقرون به صرفه خواهید داشت.

کلام آخر

شرکت ایزویک از جمله مراکز مجازی است که در زمینه ایزوگام کاری ساختمان فعالیت دارد. این مجموعه دارای پرسنلی باتجربه و دانش آموخته بوده و خدمات خود را به صورت تخصصی به مشتریان ارائه می‌کند.

شما می‌توانید با مراجعه به این مرکز، از خدمات مشاوره‌ای کارشناسان این مرکز استفاده کنید. حتی در صورت نیاز می‌توانید ایزوگام مد نظر خود را با استفاده از خدمات این مرکز تهیه کنید.

به این ترتیب شاهد سرعت گیری پروسه ایزوگام کردن ساختمان بوده و نیاز نیست تا وقت خود را صرف انتخاب و خرید ایزوگام مناسب نمایید. این امر در کاهش هزینه‌ها نیز تأثیر بسزایی خواهد داشت.

ارسال دیدگاه

پست های مرتبط