تعمیر ایزوگام در تهران

ایزوگام نیز مانند سایر مصالح ممکن است دچار آسیب‌دیدگی شود که در این حالت باید نسبت به تعمیر ایزوگام در تهران اقدام کرد. آسیب‌هایی که ممکن است در ایزوگام به وجود آید ناشی از آفتاب‌سوختگی، ضرب‌دیدگی توسط اجسام، باد و … می‌باشد.

تعمیر ایزوگام در تهران

همچنین اگر از زمان نصب ایزوگام مدت زیادی گذشته باشد ممکن است در بعضی نواحی دچار آسیب و پوسیدگی شود. در این صورت باید نسبت به تعویض یا تعمیرات ایزوگام اقدام نمایید. عدم توجه به صدمات ایزوگام، موجب نفوذ آب و آسیب به قسمت‌های مختلف خواهد شد؛ بنابراین پیدا کردن شرکت ایزوگام کار مطمئن برای ترمیم بافت‌های آسیب‌دیده ایزوگام از اهمیت زیادی برخوردار است.

شرکت ایزویک می‌تواند در مرمت ایزوگام به کمک شما آید. ایزویک از جمله شرکت‌های فعال و بسیار باتجربه در امر عایق‌کاری، ایزوگام کاری و مرمت ایزوگام است. کادر حرفه‌ای این شرکت مهارت و تجربه بالایی در ترمیم قسمت‌های آسیب‌دیده ایزوگام دارند و بهترین متریال را در تعمیرات ایزوگام به کار می‌گیرند.

شاید این مطالب نیز برای شما مفید باشد:

در چه مواردی ایزوگام احتیاج به تعمیرات دارد؟

اگر برای عایق‌کاری ساختمان خود از ایزوگام باکیفیت استفاده کرده باشید، دست‌کم به مدت 16 سال نیاز به تعویض یا تعمیر ایزوگام در تهران نخواهید داشت؛ اما ممکن است ایزوگام در طول این مدت دچار صدماتی شود که ناچار به تعمیر آن شوید.

عواملی که موجب آسیب دیدن قسمت‌های مختلف ایزوگام می‌شوند عبارتند از:

 • ضربه دیدن توسط اجسام سنگین
 • جدا شدن بافت‌های ایزوگام در اثر آفتاب‌سوختگی و یا رطوبت زیاد
 • چین خوردن و باد کردن لایه‌های ایزوگام که در اثر نصب توسط افراد بی‌تجربه ایجاد می‌شود
 • نشتی آب کولر به مدت طولانی و جمع شدن آب در سطح ایزوگام
 • زیرسازی نادرست و غیراصولی
 • و …
ایزوگام در تهران

مراحل تعمیر ایزوگام آسیب‌دیده

برای آن که بتوانید آسیب‌دیدگی ایزوگام را به خوبی بشناسید و آن را به صورت اصولی و حرفه‌ای ‌ترمیم کنید باید از افراد متخصص و باتجربه در این زمینه استفاده نمایید. این افراد با نحوه لکه‌گیری ایزوگام و تعمیر آن آشنایی کامل داشته و این کار را به خوبی انجام می‌دهند.

در لکه‌گیری ابتدا قسمت آسیب‌دیده ایزوگام را با کمک ابزار مخصوص مانند کاتر و مشعل برش داده و قسمت آسیب‌دیده را از ساختمان جدا می‌کنند. در این مرحله ایزوگام سالم را به اندازه ایزوگام جداشده برش زده و در محل می‌چسبانند. برای چسبیدن بهتر ایزوگام تازه نصب‌ شده به ایزوگام اصلی، از چسب‌های مخصوص استفاده می‌شود.

قابل ذکر است عملیات لکه‌گیری زمانی انجام می‌شود که به تعویض ایزوگام کل سقف نیاز نباشد.

درصورتی‌که آسیب ایزوگام جزئی باشد و تنها دچار ترک و یا شکاف شده باشد می‌توان از چسب پرایمر ایزوگام جهت تعمیر ایزوگام در تهران استفاده نمود. برای این کار شکاف‌ها و ترک‌های ایجاد شده را با چسب پرایمر پر کرده و پس از خشک شدن، سطح ایزوگام را تمیز می‌کنند.

هزینه تعمیرات ایزوگام چقدر است؟

مرمت قسمت‌های آسیب‌دیده ایزوگام بستگی به موارد زیادی دارد. در صورتی که ناحیه کوچکی از ایزوگام آسیب‌دیده باشد با هزینه کمی قابل تعمیر خواهد بود؛ اما اگر آسیب‌دیدگی در بخش عظیمی از ایزوگام به وجود آمده باشد امکان تعویض کل ایزوگام وجود دارد و درنتیجه، هزینه بالایی به بار خواهد آورد.

عواملی که در تعیین هزینه بازسازی ایزوگام نقش دارند عبارتند از:

 • هزینه جنس مواد مصرف شده برای تعمیر قسمت‌های آسیب‌دیده ایزوگام
 • هزینه حمل ‌و نقل ایزوگام
 • دستمزد تعمیرکار و کارگر
 • کیفیت ایزوگام انتخاب ‌شده برای مرمت
 • هزینه تجهیزات و ابزار مورد استفاده برای ‌ترمیم ایزوگام
 • شدت خرابی ایزوگام
 • ابعاد خرابی ایزوگام

چگونه از ایزوگام در مقابل آسیب‌دیدگی محافظت کنیم؟

در صورتی که از ایزوگام به خوبی حفاظت کرده و جلوی آسیب‌دیدگی آن را بگیرید، طول عمر آن افزایش خواهد یافت. همچنین محافظت از ایزوگام باعث می‌شود تا کیفیت آن در حد مطلوب حفظ شود. این امر موجب می‌گردد ساختمان شما از گزند رطوبت و نم دادن تا مدت‌ها ایمن بماند.

در صورتی که ایزوگام آسیب ببیند نیاز دارید از خدمات تعمیر ایزوگام در تهران استفاده کنید. در این صورت می‌توانید از افراد مجرب که در تعمیر و نصب ایزوگام مهارت دارند برای تعمیرات ایزوگام ساختمان خود کمک بگیرید.

افزاش طول عمر ایزوگام:

با رعایت موارد زیر می‌توانید طول عمر ایزوگام را افزایش داده و کیفیت آن را نیز حفظ نمایید:

 • هنگام جابه‌جا نمودن ابزار و لوازمی که پایه‌های تیز دارند نهایت دقت را داشته باشید. در صورتی که ایزوگام هنگام کشیدن و جابه‌جایی اجسامی مانند کولر که دارای پایه‌های تیز هستند بریده شود، بافت‌های آن جدا شده و نیاز به تعمیر خواهد داشت.
 • از پوشیدن کفش‌هایی که زیره ضخیم یا برنده و تیز دارند در پشت بام یا نواحی عایق‌کاری شده توسط ایزوگام خودداری نمایید.
 • هیچ گاه اجسام سنگین را به طور مستقیم بر روی ایزوگام قرار ندهید. می‌توانید برای قرار دادن اجسام سنگین از زیره های مخصوص استفاده کنید. این زیره ها از تمرکز فشار در یک ناحیه و آسیب دیدن ایزوگام جلوگیری می‌کنند.
 • هنگام ایجاد شیب در سقف نهایت دقت را داشته باشید. در صورتی که شیب سقف مناسب نباشد آب باران یا برف نمی‌تواند به راحتی جابه‌جا شود. در نتیجه در بخش‌هایی از سقف جمع شده و موجب پوسیدگی ایزوگام خواهد شد.
 • درصورتی که قسمت‌هایی از ایزوگام صدمه دیده است، هرچه سریعتر نسبت به مرمت آن اقدام نمایید.
 • از ریختن محلول‌ها و شوینده‌های شیمیایی بر روی ایزوگام جلوگیری کنید. این مواد به بافت‌های زیرین ایزوگام نفوذ کرده و موجب سوراخ شدن و آسیب ایزوگام می‌شوند. در این صورت باید برای تعمیر ایزوگام در تهران از یک ایزوگام کار ماهر کمک بگیرید.
 • از شستن فرش، موکت و … در پشت بام و روی سطح عایق شده با ایزوگام خودداری کنید.

کلام آخر

شرکت ایزویک از جمله شرکت‌های خوش‌نام در زمینه عایق‌کاری ساختمان می‌باشد. فعالیت این شرکت در زمینه آسفالت‌کاری، عایق‌کاری و ایزوگام کاری ساختمان‌ها و سطوح مختلف است.

کادر متخصص این شرکت ضمن آشنایی و شناخت انواع ایزوگام باکیفیت‌های مختلف، بهترین نوع ایزوگام را در پروژه‌های خود به کار می‌برند. اعضای متعهد این تیم همچنین می‌کوشند ضمن استفاده از بهترین متریال برای ایزوگام کاری و تعمیر قسمت‌های آسیب‌دیده آن، مناسب‌ترین قیمت را برای مشتری در نظر بگیرند.

در صورتی که قسمتی از ایزوگام ساختمان، پارکینگ و … دچار آسیب دیدگی شده است می‌توانید با مراجعه به کادر مجرب این شرکت، نسبت به تعمیر ایزوگام با بهترین کیفیت و قیمت مناسب اقدام نمایید.

ارسال دیدگاه

پست های مرتبط