خدمات آسفالت با ماشین‌آلات آسفالت‌ریزی

استفاده از خدمات آسفالت با ماشین‌آلات آسفالت‌ریزی، یکی از روش‌هایی است که موجب اجرای این پروژه با دقت بالا و در مدت زمان کم می‌شود.

خوشبختانه پیشرفت‌هایی که در حوزه طراحی و ساخت انواع ماشین‌آلات صنعتی رخ‌داده است باعث‌شده تا ماشین‌هایی با قابلیت مناسب برای آسفالت کردن سطوح مختلف، ساخته شود. با استفاده از این دستگاه‌ها می‌توان با کمترین میزان نیاز به نیروی کار دستی، انواع آسفالت را در جاده‌ها، پارکینگ‌ها و … اجرا نمود.

خدمات آسفالت با ماشین‌آلات آسفالت‌ریزی

برای استفاده از خدمات آسفالت کردن با ماشین‌های صنعتی می‌توانید به شرکت ایزویک مراجعه کنید.

این مجموعه که دارای کادری متخصص و مجرب است، به صورت حرفه‌ای در این زمینه مشغول بوده و آسفالت پشت بام، جاده و … را به صورت تخصصی انجام می‌دهد.

با استفاده از خدمات این مرکز می‌توانید آسفالت سطوح مختلف را با کیفیت بالا و هزینه مقرون به صرفه انجام دهید.

شاین این مطالب نیز برای شما مفید باشد:

انواع ماشین‌آلات آسفالت‌ریزی کدامند؟

امروزه برای اینکه آسفالت‌کاری سطوحی با متراژ زیاد مانند آسفالت کردن جاده‌ها و راه‌سازی دارای کیفیت مناسب باشد، از ماشین‌آلات مخصوص این کار استفاده می‌شود.

شما می‌توانید با استفاده از خدمات آسفالت با ماشین‌آلات آسفالت‌ریزی، پخش و متراکم کردن آسفالت را به راحتی انجام دهید.

این دستگاه‌ها دارای انواع مختلفی بوده و هر کدام از آنها با توجه به ساختاری که دارند، بخشی از این پروژه را انجام می‌دهند.

استفاده از تمامی این ماشین‌آلات به بالا رفتن کیفیت آسفالت و افزایش مقاومت آن در برابر فشار و عوامل جوی و در نتیجه، افزایش طول عمر این رویه‌ها کمک خواهد کرد.

انواع ماشین‌آلات آسفالت شامل دستگاه‌های زیر می‌باشند:

 • ماشین قیر پاش
 • ماشین آسفالت تراش
 • غلتک‌ها
 • فینیشر آسفالت

ساختمان و قابلیت‌های این دستگاه‌ها با هم فرق دارند؛ اما زمانی که از آنها در این عملیات استفاده شود، نتیجه کار چیزی جز، آسفالت کردن جاده‌ها با کیفیت بالا نخواهد بود.

به منظور آشنایی بیشتر شما با این محصولات، در ادامه به بررسی تک تک این ماشین‌آلات پرداخته می‌شود.

ماشین قیر پاشی

یکی از دستگاه‌هایی که برای آسفالت کردن سطوح مورد استفاده قرار می‌گیرد، ماشین قیر پاش است.

برای این که زیرسازی لازم برای اجرای آسفالت جاده‌ها صورت گیرد باید ابتدا در سطح مورد‌نظر، قیر با ضخامت و در حجم معینی پاشیده شود.

شرکت‌های راه سازی می‌توانند با استفاده از خدمات آسفالت با ماشین‌آلات آسفالت‌ریزی این کار را با کیفیت بالا انجام دهند.

البته به جز این مورد، استفاده از ماشین قیر پاش برای تعمیر آسفالت راه‌ها و دیگر سطوح نیز رواج دارد.

کاربران این دستگاه‌ها به منظور تنظیم تولید و پاشش قیر بر‌روی سطح مورد‌نظر، آن را با توجه به سرعت حرکت ماشین و طول نازل پاشنده تنظیم می‌کنند.

ماشین آسفالت تراشی

یکی دیگر از ماشین‌های آسفالت کاری، ماشین تراش آسفالت می‌باشد. این دستگاه با ساختاری که دارد قادر است سطح رویی آسفالت را که تحت تأثیر عوامل مختلف دچار خرابی و فرسودگی شده است بتراشد. به این ترتیب، لایه معیوب از بین رفته و می‌توان آسفالت جدید را جایگزین آن نمود.

با توجه به اینکه امکان آسفالت‌کاری دوباره سطوح با استفاده از قابلیت‌های این دستگاه، با هزینه کم قابل اجرا می‌باشد، امروزه از این دستگاه‌ها برای نگهداری راه‌ها و ترمیم آنها استفاده می‌شود. در ضمن موادی که نتیجه تراش راه‌ها است را می‌توان دوباره بازیافت کرده و مورد استفاده قرار داد.

انواع غلتک

از دیگر دستگاه‌هایی که می‌توانید با استفاده از خدمات آسفالت با ماشین‌آلات آسفالت‌ریزی به آنها دسترسی داشته باشید غلتک‌ها هستند.

اسفالت ریزی با ماشین الات اسفالت ریزی

در پروژه‌های راه‌سازی برای اینکه زیرسازی مسیرها به درستی انجام شده و راه‌ها دارای مقاومت بالایی بوده و قادر به تحمل فشار ناشی از رفت و آمد ماشین‌های سبک و سنگین باشند از غلتک استفاده می‌شود.

این دستگاه‌ها دارای وزنی بسیار سنگین هستند و طراحی آنها به گونه‌ای است که می‌توان به راحتی آنها را بر روی آسفالت حرکت داده، و استحکام لازم را با چند بار حرکت رفت و برگشتی غلتک‌ها به‌وجود آورد.

با استفاده از انواع غلتک‌های راه سازی می‌توان آسفالت سطح مورد نظر را در برابر تنش‌های فشاری، مقاوم نموده و گامی مؤثر در افزایش طول عمر آن برداشت.

در صورت تمایل به استفاده از این غلتک‌ها در پروژه آسفالت‌ریزی می‌توانید از انواع غلتک‌های لرزنده، پاچه‌بزی، غلتک با چرخ فولادی صاف، کفشدار و شبکه‌ای استفاده نمایید. هر کدام از این غلتک‌ها دارای ساختاری منحصر به فرد بوده و قابلیت متمایزی دارند.

ماشین فینیشر آسفالت

یکی دیگر ماشین‌آلات آسفالت‌ریزی، ماشین فینیشر آسفالت است. این دستگاه با نام ماشین آسفالت پخش کن نیز شناخته می‌شود و دارای کاربرد زیادی در راه سازی می‌باشد.

 این ماشین، آسفالت را از کامیون حمل آسفالت دریافت کرده و آن را پس از مخلوط کردن، به قسمت انتهایی دستگاه انتقال می‌دهد.

در این مرحله، آسفالت وارد کوره ماشین فینیشر می‌شود و پس از گرم شدن، بر اساس ضخامت و طول و عرض تعیین شده، در جاده پخش می‌شود.

مزیت‌های آسفالت کردن با ماشین آسفالت‌ریزی

استفاده از خدمات آسفالت با ماشین‌آلات آسفالت‌ریزی به سبب مزیت‌هایی که برای مشتریان دارد از استقبال خوبی توسط کاربران روبرو شده است.

از جمله مزیت‌های استفاده از این خدمات می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • آسفالت‌ریزی با دقت بالا:

  آسفالت کردن سطوح مد نظر در صورتی که با دقت انجام نشود ممکن است مشکلات بزرگی را در حمل و نقل و ترافیک‌های داخل و بیرون شهری به وجود آورد.

  از این‌رو می‌توانید با استفاده از ماشین‌آلات آسفالت‌ریزی، ضخامت و ابعاد آسفالت مسیرها و مکان‌های مختلف را تعیین کرده و از بروز این مشکلات، جلوگیری کنید.

 • افزایش کیفیت آسفالت سطوح:

  افزایش کیفیت ترکیبات آسفالت و انجام اقدامات لازم برای افزایش مقاومت این مواد با استفاده از ماشین‌آلات آسفالت‌ریزی باعث می‌شود تا کیفیت این سطوح، طول عمر آن و کیفیت رفت و آمدها افزایش پیدا کند.

 • صرفه جویی در هزینه‌ها:

  آسفالت‌ریزی جاده‌ها و دیگر سطوح به نیروی کار زیادی نیاز دارد که این امر سبب بالا رفتن هزینه مشتریان می‌شود. این در حالی است که با استفاده از این ماشین‌آلات، نیاز به نیروی انسانی کم شده و در نتیجه، میزان هزینه‌ها کاهش پیدا خواهد کرد.

 • انجام پروژه در مدت زمان کم:

  با استفاده از خدمات شرکت‌های ارائه ماشین‌آلات آسفالت‌ریزی، انجام این پروژه‌ها در مدت زمان کم، امکان‌پذیر خواهد بود.

اسفالت ریزی در تهران
اسفالتکاری در تهران

سخن پایانی

شرکت ایزویک جزو برترین ارائه کنندگان خدمات آسفالت با ماشین‌آلات آسفالت‌ریزی می‌باشد. با استفاده از خدمات این مجموعه می‌توانید متریال مورد نیاز برای تهیه آسفالت مرغوب و ماشین‌آلات لازم برای این کار را در اختیار داشته باشید.

استفاده از خدمات این مجموعه و کادر مجرب آن، هزینه‌های انجام پروژه را تا حد امکان، کاهش داده و کیفیت کار را افزایش می‌دهد.

ارسال دیدگاه

پست های مرتبط