فروش ایزوگام در تهران

روش نصب ایزوگام روی شیروانی

در صورتی که سقف ساختمان شما به صورت شیروانی است باید با روش نصب ایزوگام روی شیروانی آشنایی داشته باشید.

سقف‌های شیروانی به دلیل ساختاری که دارد عمدتاً در مناطق پر بارش، کاربرد بیشتری دارند؛ اما امروزه به دلیل زیبایی سقف شیروانی، از آن در مناطق دارای آب ‌و هوای مختلف نیز استفاده می‌شود.

به دلیل آن‌که سقف شیروانی دارای شیب می‌باشد، ایزوگام کردن آن همواره با دردسرهایی روبرو است. از این رو باید این کار را به دست افراد حرفه‌ای انجام داد.

شرکت ایزویک، ازجمله معتبرترین مجریان ایزوگام در ساختمان‌های مختلف است. این شرکت دارای کادر مجرب و متخصصی است که در ایزوگام کردن انواع سقف‌ها به خصوص سقف‌های شیروانی مهارت دارند. با سپردن پروژه ایزوگام ساختمان خود به این شرکت، شاهد ایزوگام کاری ساختمان خود با بهترین کیفیت خواهید بود.

روش نصب ایزوگام روی شیروانی

شاید این مطالب نیز برای شما مفید باشد:

چرا شیروانی باید ایزوگام شود؟

به طور کلی مدل‌های مختلف سقف برای جلوگیری از نفوذ آب و رطوبت باید عایق‌کاری شوند. در میان مصالح مختلفی که برای این کار ساتفاده می‌شوند، ایزوگام بهترین گزینه خواهد بود. از این مصالح می‌توانید بر روی سقف‌های شیبدار نیز استفاده کنید و از مزیت‌های مختلف آن بهرمند گردید.

 نصب ایزوگام روی سطح شیب‌دار دارای مزیت‌هایی است که در زیر به آن‌ها اشاره می‌شود:

جلوگیری از هدر رفتن انرژی

استفاده بهینه از انرژی و جلوگیری از هدر رفت آن، از اصول مهمی است که باید همواره در زندگی شخصی و اجتماعی رعایت نمود.

با آن‌که معمولاً کاربرد ایزوگام در جلوگیری از نفوذ رطوبت به ساختمان است، اما پشم شیشه موجود در آن به عنوان عایقی برای جلوگیری از هدر رفت گرما و سرما عمل می‌کند. به این صورت اگر روش نصب ایزوگام روی شیروانی صحیح باشد، از هدر رفتن انرژی ساختمان نیز جلوگیری می‌شود.

عملکرد ایزوگام به عنوان عایق صدا

هنگامی که قطرات باران به سقف شیروانی برخورد می‌کنند، باعث ایجاد سر و صدا می‌شوند. حال اگر شدت بارش بیشتر شود، این سر و صدا باعث آزار ساکنین خواهد شد. ایزوگام کردن سقف شیروانی، باعث از بین رفتن سر و صدای بارش شده و به وجود فضای آرام در خانه‌ها کمک می‌کند.

جلوگیری از نفوذ رطوبت

مهم‌ترین مزیت ایزوگام کردن شیروانی، جلوگیری از نفوذ رطوبت برف و باران به ساختمان است. زمانی که بارش برف و باران با شدت بیشتری همراه باشد، آب از میان درزهای شیروانی به داخل نفوذ می‌کند. اهمیت ایزوگام کردن شیروانی در گرفتن درزها و شکاف‌ها برای جلوگیری از نفوذ آب است.

بهترین نوع ایزوگام برای سقف‌های شیروانی کدام است؟

از نکات مهمی که هنگام خرید ایزوگام برای شیروانی باید به آن توجه داشته باشید، نوع ایزوگام است. به خاطر داشته باشید هر نوع ایزوگامی برای استفاده در شیروانی مناسب نیست. معمولاً برای این نوع سقف از ایزوگام دو یا سه لایه استفاده می‌شود. در صورتی که می‌خواهید سقف ساختمان شما زیباتر شود می‌توانید از ایزوگام طرح دار نیز استفاده کنید.

ایزوگام شیروانی

اجرای ایزوگام بر روی شیروانی چگونه انجام می‌شود؟

در روش نصب ایزوگام روی شیروانی همانند روش‌های دیگر نصب ایزوگام. مراحل مختلفی وجود دارد که انجام دقیق و اصولی این مراحل مستلزم بهره‌گیری از بهترین نصاب ایزوگام برای شیروانی می‌باشد.

قبل از شروع عملیات ایزوگام شیروانی، از محکم و ایمن بودن سطح موردنظر، اطمینان حاصل کنید.

نکاتی که در ایزوگام شیروانی باید به آن‌ها توجه کنید عبارت‌اند از:

  • سطح شیروانی باید با استفاده از سیمان، صاف و یکنواخت شود و برجستگی و فرورفتگی‌های آن از بین برود.
  • پس از خشک شدن سیمان، نسبت به تمیز کردن سطح از هرگونه آلودگی اقدام کنید.
  • سقف شیروانی که باید ایزوگام شود را اندازه بگیرید و ایزوگام را متناسب با نیاز خود خریداری کنید.
  • پیش از ایزوگام کردن، از یک لایه قیر در سطح مورد نظر استفاده کنید. این کار باعث افزایش چسبندگی لایه ایزوگام به سطح شیروانی می‌شود.
  • تمام سطوح شیروانی را با ایزوگام عایق‌بندی کنید. دقت کنید که هیچ فاصله‌ای بین لایه‌های ایزوگام وجود نداشته باشد.
  • اگر شیروانی از جنس فلز است، از توری مرغی برای چسبیدن سیمان به سطح استفاده کنید؛ زیرا سیمان به تنهایی به فلز چسبندگی ندارد.
  • برای آن‌ که ساختمان بیشتر عایق شود می‌توان در زیر ایزوگام از پشم شیشه استفاده کرد.
  • در سطوحی که بیشتر در معرض نور خورشید قرار دارند از ایزوگامی که سطحی آلومینیومی دارد استفاده کنید.

نکات ایمنی که در هنگام ایزوگام باید رعایت شود

روش نصب ایزوگام روی شیروانی باید به درستی انجام شده و در این عملیات به نکات مهمی توجه شود. شیروانی به دلیل سطح شیب‌داری که دارد گاه باعث بروز خطراتی برای نصاب می‌شود.

از این ‌رو استفاده از نصاب ماهر، لازمه جلوگیری از بروز حوادث ناگوار است. برای افزایش ایمنی نصاب در سطوحی که شیب زیادی دارند، حتماً باید از طناب محافظ استفاده شود.

همچنین هنگام راه رفتن روی سطح شیروانی دقت کنید که از روی ستون‌ها، کناره‌ها و مناطقی که زیرسازی مستحکمی دارند جابه‌جا شوید. استفاده از تخته بنایی نیز باعث افزایش ایمنی نصاب می‌شود.

هنگام استفاده از آتش بر روی ایزوگام، دقت داشته باشید تا آتش را روی لایه بیرونی ایزوگام گرفته باشید. از گرفتن آتش بر روی سطح زیرین که پشم شیشه دارد جلوگیری کنید؛ زیرا پشم شیشه به شدت خاصیت اشتعال‌پذیری داشته و ممکن است باعث ایجاد سوختگی و آسیب نصاب شود.

قیمت ایزوگام شیروانی

انواع مختلف ایزوگام برای شیروانی وجود دارد که دارای قیمت‌های مختلفی می‌باشند. قیمت‌گذاری ایزوگام بر اساس طول عمر، دولایه یا سه لایه بودن، ساده یا طرح دار بودن، کیفیت و …، انجام می‌شود.

هنگام خرید ایزوگام، همواره کیفیت آن را در اولویت قرار دهید. خرید ایزوگام بی‌کیفیت با قیمت پایین برای نصب بر روی شیروانی، نه ‌تنها موجبصرفه‌جویی در هزینه‌ها نمی‌شود، بلکه باعث خسارت بیشتر خواهد شد؛ زیرا پس از مدت کوتاهی مجبور به تعویض ایزوگام شیروانی خواهید بود. در این صورت هزینه‌های دیگری مانند هزینه جداسازی ایزوگام از سطح، ایجاد زیرسازی مجدد و … به شما تحمیل خواهد شد.

کلام آخر

از شرکت‌های معتبر در زمینه نصب ایزوگام، به ‌ویژه نصب ایزوگام روی سقف شیب‌دار می‌توان به شرکت خوش‌نام ایزویک اشاره کرد.

این شرکت ضمن آشنایی کامل با روش نصب ایزوگام روی شیروانی، از افرادی کارآزموده که مهارت‌های لازم را در این زمینه دارند، بهره‌مند می‌باشد. پرسنل متعهد و فعال این تیم، همواره می‌کوشند تا بهترین مشاوره در زمینه خرید ایزوگام ساختمان را به مشتریان عزیز ارائه دهند.

تعهد و مشتری مداری کادر حرفه‌ای شرکت ایزویک باعث رضایت افراد و سپردن پروژه عایق‌کاری ساختمان به این تیم شده است. بهینه سازی هزینه‌های مشتری، سرعت عمل در انجام پروژه، رعایت اصول و نکات ایمنی طی اجرای پروژه و … از ویژگی‌های بارز اعضای این مجموعه می‌باشد.

ارسال دیدگاه

پست های مرتبط