عمر ایزوگام چقدر است؟

عمر ایزوگام چقدر است؟ این سؤالی است که برای اکثر افراد به هنگام نیاز به اجرا و نصب ایزوگام مطرح می‌شود. در پاسخ این سؤال باید گفت ایزوگام نیز مانند همه عایق‌های دیگر، طول عمر مشخصی دارد که با توجه به عوامل و شرایط محیطی می‌تواند تغییر پیدا کند.

عمر ایزوگام به پارامترهای مختلفی بستگی دارد و این عایق تحت تأثیر عوامل گوناگون، خراب‌ شده و برای افراد ایجاد نگرانی می‌کند. البته تهیه ایزوگام مرغوب و کمک گرفتن از نصابان حرفه‌ای در افزایش طول عمر مفید این عایق‌ها بسیار مؤثر خواهد بود.

عمر ایزوگام چقدر است؟

شرکت ایزویک در ارائه خدمات فروش و نصب ایزوگام، جزو شرکت‌های پیشرو می‌باشد. این مجموعه به علت استفاده از ایزوگام‌های باکیفیت و داشتن کادر حرفه‌ای می‌تواند با نصب اصولی ایزوگام، خیال مشتریان خود را از بابت داشتن عایقبندی بی‌نقص برای ساختمان راحت کند.

شاید این مطالب نیز برای شما مفید باشد:

عوامل مؤثر در طول عمر ایزوگام

عوامل متعددی در افزایش و یا کاهش طول عمر ایزوگام نقش دارند. از جمله آنها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • بالا بودن کیفیت متریال به کار رفته در ساخت ایزوگام
  • صحیح بودن نحوه اجرای ایزوگام
  • دقت در نگهداری ایزوگام
  • توجه به ویژگی‌های محل اجرای ایزوگام
  • زیرسازی مناسب برای اجرای ایزوگام
  • بالا بودن مهارت نصاب برای اجرای ایزوگام
  • شرایط آب و هوایی منطقه اجرای ایزوگام

در بررسی و تعیین این که عمر ایزوگام چقدر است، رعایت عوامل ذکر شده می‌تواند تا حدود زیادی مؤثر بوده و موجب افزایش طول عمر ایزوگام شود.

تأثیر مرغوبیت مواد اولیه در طول عمر محصول

باکیفیت بودن متریال ایزوگام، اولین و تأثیرگذارترین پارامتر در افزایش طول عمر ایزوگام است. هر اندازه قیر، تیشو، فویل و دیگر متریال به‌ کار رفته در ایزوگام از کیفیت بیشتری برخوردار باشد مرغوبیت آن افزایش پیدا می‌کند.

برند‌های معتبر تولید ایزوگام از بهترین مواد اولیه برای تولید محصولات خود استفاده می‌کنند. به همین علت، تهیه ایزوگام از برندهای مطرح، موجب افزایش طول عمر این محصول خواهد شد.

تأثیر اجرای صحیح ایزوگام در افزایش طول عمر محصول

از دیگر عوامل مهم در افزایش طول عمر ایزوگام، دقت در اجرای آن است. به‌ گونه‌ای که اگر بهترین برند ایزوگام را تهیه کنید؛ اما نصاب، کار نصب را با دقت و به ‌درستی انجام ندهد تلاش شما بی‌نتیجه خواهد ماند.

از آن جایی ‌که نصب صحیح ایزوگام در طول عمر آن تأثیر مستقیم دارد حرفه‌ای بودن نصاب برای این کار، لازم و ضروری بوده و با افزایش دقت در کار نصب، طول عمر ایزوگام نیز افزایش پیدا خواهد کرد.

تأثیر نحوه نگهداری ایزوگام در افزایش طول عمر محصول

در پاسخ به سؤال طول عمر ایزوگام چقدر است باید گفت در صورتی ‌که تمایل دارید طول عمر ایزوگام افزایش پیدا کند، علاوه بر خرید ایزوگام مرغوب، لازم است پس از اجرای آن در نگهداری ایزوگام نهایت تلاش و دقت خود را به کار ببرید. به ‌این ‌ترتیب باید از سوراخ شدن لایه‌های ایزوگام و همچنین وارد آمدن ضربه به آن جلوگیری کنید.

تأثیر شرایط محل اجرای ایزوگام در افزایش طول عمر محصول

لازم است تا نوع ایزوگام با توجه به مکانی که قرار است ایزوگام در آنجا اجرا شود، هماهنگی داشته باشد. نصابان حرفه‌ای در بررسی دلیل ایراد در ایزوگام، مناسب نبودن نوع ایزوگام با سطح موردنظر را از عوامل مهم خرابی این محصول می‌دانند.

به‌ عنوان‌ مثال، ایزوگام‌های تک لایه برای محیط‌هایی مانند سرویس بهداشتی به کار می‌روند و برای پشت‌بام مناسب نیستند. این در حالی است که برای پشت‌بام حتماً باید از ایزوگام‌هایی که با روکش آلومینیومی پوشش داده‌شده‌اند استفاده کرد.

تأثیر زیرسازی مناسب ایزوگام در افزایش طول عمر محصول

از دیگر عواملی که نقش پررنگی در افزایش طول عمر ایزوگام ایفا می‌کند اجرای صحیح زیرسازی ایزوگام است. در این مورد لازم است تا شیب سطحی که قرار است ایزوگام بر روی آن اجرا شود به ‌درستی تنظیم ‌شده و این سطح از استحکام و مقاومت بالایی برخوردار باشد.

عوامل مؤثر در طول عمر ایزوگام

تأثیر مهارت نصاب ایزوگام در افزایش طول عمر محصول

عامل دیگری که در پاسخ به سؤال عمر ایزوگام چقدر است باید مد نظر قرار گیرد، داشتن مهارت نصاب در اجرا و نصب ایزوگام است.

به ‌گونه‌ای که اگر کار نصب با دقت و به‌ صورت تخصصی انجام نشود کارایی ایزوگام، کاهش پیدا می‌کند. همچنین این امکان وجود دارد که عدم تخصص نصاب موجب ترک‌خوردگی ایزوگام و یا بالا زدگی این محصول شود.

تأثیر شرایط اقلیمی محل اجرای ایزوگام در افزایش طول عمر محصول

تناسب داشتن نوع ایزوگام با آب ‌و هوای منطقه در بالا رفتن طول عمر مفید ایزوگام از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. به بیان ساده‌تر، نوع ایزوگامی که برای مناطق سردسیر با شرایط آب و هوایی متغیر به کار گرفته می‌شود برای شرایط اقلیمی مناطق گرمسیر مناسب نیست. در ضمن برای مناطق سردسیر باید از ایزوگام‌هایی که در برابر سرما از مقاومت بالایی برخوردار هستند استفاده شود.

دلایل بروز ایراد در ایزوگام

در برخی موارد ممکن است پس از نصب ایزوگام با چین‌خوردگی کناره‌های ایزوگام و یا ترک برداشتن آن مواجه شوید. این اشکال به علت نصب ایزوگام به‌ صورت نادرست به وجود می‌آید.

همچنین این احتمال نیز وجود دارد که کولر شما نشتی داشته باشد و با چکه کردن مداوم آب بر روی لایه‌های ایزوگام و پوشش آلومینیومی، موجب پایین آمدن عمر مفید ایزوگام شود.

در ضمن در پاسخ به سؤال عمر ایزوگام چقدر است و بررسی دلایل بروز ایراد در این عایق‌ها، نصابان و کارشناسان دلایلی مانند پاره شدن لایه‌های ایزوگام، وارد آمدن ضربه به سطح ایزوگام، ایجاد سوراخ و قرار گرفتن اجسام سنگین بر روی ایزوگام را از عوامل دخیل می‌دانند.

عمر مفید ایزوگام چقدر است؟

به ‌طور کلی عمر مفید برای ایزوگام 10 سال است و پس ‌از گذشت این مدت، به ‌مرور زمان بر اثر تابش اشعه فرابنفش خورشید و نفوذ آن به لایه‌های زیرین ایزوگام، این عایق شروع به خراب شدن می‌کند. دلیل این امر وجود ترکیباتی است که در ایزوگام قرار دارد.

طول عمر مفید ایزوگام به کیفیت و نوع آن بستگی دارد. ایزوگام‌هایی که مرغوبیت بالایی دارند از ترکیب سه لایه پلیمری و دولایه الیاف تشکیل می‌شوند که هر لایه آن با لایه‌ای از قیر پوشانده شده‌ است و این ترکیب از نفوذ رطوبت به سطح زیرین جلوگیری می‌کند.

این در حالی است که ایزوگام‌های نامرغوب با استفاده از یک‌لایه الیاف تولید می‌شوند و عمر مفید آن‌ها کمتر از 5 سال می‌باشد.

ایزوگام غرب تهران

جمع‌بندی

بالا بودن هزینه اجرای ایزوگام و اهمیت نصب باکیفیت آن، از دلایلی است که افراد را وادار می‌کند تا به مراکز معتبر در زمینه اجرا و نصب ایزوگام مراجعه کنند. از شرکت‌های مجاز ارائه خدمات فروش و نصب ایزوگام، شرکت ایزویک است.

کارشناسان و نصابان کار آزموده این مجموعه، علاوه بر اجرای ایزوگام، تشخیص ایراد ایزوگام و رفع آنها را نیز به بهترین وجه انجام می‌دهند.

کاربران می‌توانند با مراجعه به کارشناسان این مجموعه، پاسخ مناسبی برای این سؤال که عمر ایزوگام چقدر است دریافت نمایند.

در ضمن می‌توانند با مراجعه به این شرکت، ایزوگام مورد نیاز خود را از این مجموعه خریداری کنید. این کار در وقت و هزینه شما صرفه‌جویی خواهد کرد.

ارسال دیدگاه

پست های مرتبط