قیمت آسفالت در تهران

 برای محاسبه قیمت آسفالت در تهران معیارهای زیادی وجود دارند. هزینه تراشه موجود در آسفالت، هزینه قیرگونی، قیمت هر تن آسفالت و مهم‌تر از همه، متراژ سطح مورد نظر از مواردی هستند که در قیمت‌گذاری آسفالت نقش بسیار مهمی دارند.

یکی دیگر از عواملی که در تعیین قیمت آسفالت نقش مهمی دارد کیفیت آسفالت است. آسفالت‌ها قیمت‌های مختلف با کیفیت‌های گوناگون دارند.

با آن که قیمت آسفالت بسیار مهم است، اما معمولاً افراد سعی می‌کنند کیفیت را نسبت به قیمت آن در اولویت قرار دهند.

با این حال بسیاری از شرکت‌های آسفالت‌کاری وجود دارند که با وجود کیفیت بالای آسفالت، قیمت بسیار مناسبی برای آن در نظر می‌گیرند. شرکت نام‌ آشنای ایزویک یکی از این شرکت‌ها است.

فعالیت شرکت ایزویک در زمینه آسفالت‌کاری فضاهای مختلف، ایزوگام و عایق‌کاری ساختمان‌های مختلف و … است. اعضای حرفه‌ای این تیم همواره می‌کوشند تا بهترین و باکیفیت‌ترین متریال موجود را در پروژه‌های متعدد خود به کار گیرند. در صورت نیاز به آسفالت‌کاری سطوح می‌توانید از خدمات این شرکت در انجام پروژه بهره‌مند شوید.

قیمت آسفالت در تهران

شاید این مطالب نیز برای شما مفید باشد:

مزایای آسفالت چیست؟

آسفالت، قدرت بالایی در چسبندگی دارد، با محیط‌های مختلف سازگار بوده و به طور کامل آن‌ها را پوشش می‌دهد. مقاومت بالای آسفالت در مقابل گرما و رطوبت، سبب شده است تا در محیط‌هایی با آب‌وهوایی مختلف کاربرد داشته باشد.

همچنین قدرت بالای آسفالت در تحمل فشار زیادی که توسط ماشین‌آلات سنگین بر روی سطح جاده‌ها ایجاد می‌شود، از مزایای دیگر آن به شمار می‌رود.

قیمت آسفالت در تهران چگونه محاسبه می‌شود؟

برای محاسبه قیمت آسفالت در تهران و تخمین حدودی هزینه‌هایی که باید برای آسفالت‌کاری محیط مورد نظر خود کنار بگذارید باید معیارهای زیر را در نظر داشته باشید:

 • نوع محیط مد نظر برای آسفالت‌کاری
 • اندازه و مقدار مواد مورد استفاده در آسفالت
 • ضخامت مورد نظر برای آسفالت‌کاری
 • شرایط آب‌وهوایی منطقه
 • دستمزد کارگران و آسفالت‌کار
 • مقدار قیر مورد استفاده در آسفالت‌کاری
 • دستی یا ماشینی بودن انجام پروژه

عواملی که در قیمت آسفالت‌کاری تأثیر دارند کدامند؟

عوامل مختلفی وجود دارند که در قیمت آسفالت نقش زیادی دارند. ازجمله این عوامل می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • مساحت سطحی که قرار است آسفالت‌کاری شود
 • نوع سطح مورد نظر برای انجام آسفالت
 • نوع آسفالت مورد استفاده
 • عملیات زیرسازی آسفالت
 • عملیات‌ترمیم و بازسازی آسفالت
 • و …

مساحت سطح مورد نظر برای آسفالت‌کاری

یکی از موارد مهم در برآورد قیمت آسفالت در تهران، اطلاع دقیق از ابعاد فضایی است که قرار است آسفالت شود. به همین دلیل ابتدا باید ابعاد محیطی که برای آسفالت‌کاری در نظر دارید را اندازه بگیرید.

معمولاً برای هر تن آسفالت، ابعادی نزدیک 5/7 مترمربع را در نظر می‌گیرند. بدیهی است هرچه مساحت فضای مورد نظر بیشتر باشد به همان اندازه میزان مصرف آسفالت بالا بوده و در نتیجه، هزینه آسفالت بیشتر می‌شود.

نوع سطح مورد نظر برای آسفالت

از دیگر موارد مهم در تعیین قیمت آسفالت، نوع سطح مورد نظر است. معمولاً سطوحی که یکنواخت و بدون پستی ‌و بلندی هستند هزینه آسفالت‌کاری کمتری نسبت به سطوح برآمده و یا فرورفته دارند.

سطوحی که دارای اختلاف سطح می‌باشند ابتدا باید مورد بررسی قرار گیرند. سپس اقدامات لازم برای یکنواخت و هموار نمودن آن‌ها انجام شود.

واضح است که در چنین سطوحی به دلیل طولانی شدن پروسه آسفالت‌کاری، هزینه انجام پروژه نیز بالا می‌رود.

نوع آسفالت مورداستفاده در فضا

آسفالت‌ها انواع مختلفی دارند و دارای کیفیت‌های مختلفی هستند. محاسبه قیمت آسفالت در تهران به کیفیت نوع آسفالت مورد استفاده نیز بستگی دارد. برخی از انواع آسفالت و کاربرد آن‌ها به شرح زیر می‌باشند:

 • آسفالت گرم

نوعی از آسفالت است که به صورت گرم مورد استفاده قرار می‌گیرد. این نوع آسفالت، مخلوطی از سنگ‌هایی مانند شن با قیر داغ است.

این مواد ابتدا بر سطح مورد نظر پخش شده و سپس توسط ابزارآلات مخصوص، کوبیده و فشرده می‌شود. بتن آسفالتی یکی از بهترین انواع آسفالت گرم می‌باشد که به دلیل استحکام بالا، در تمام موارد آسفالت کاری کاربرد دارد.

 • آسفالت حفاظتی

این نوع آسفالت مقاومت کمتری نسبت به انواع دیگر دارد و معمولاً در مناطقی که فشار بر آن ناحیه کمتر است مورداستفاده قرار می‌گیرد. این نوع آسفالت از مخلوط سنگ‌های ریز با قیر تهیه ‌شده و معمولاً در لایه بیرونی ایزوگام‌ها کاربرد فراوان دارد.

اسفالتکاری در تهران
 • آسفالت سرد

قیمت آسفالت سرد در مقایسه با دیگر انواع آن، کمتر و استفاده از آن به‌صرفه‌تر است. این آسفالت که به تراشه آسفالت نیز معروف است، کیفیتی مشابه آسفالت گرم دارد.

با این تفاوت که در آن نیازی به داغ کردن قیر و مخلوط آن با سنگ‌ریزه نیست. تراشه آسفالت، طول عمر بالاتری نسبت آسفالت‌های دیگر دارد و به راحتی در مسافت‌های طولانی قابل حمل است. موارد استفاده از این آسفالت، کف سازی سالن‌های ورزشی، تعمیر کردن راه‌ها و … است.

عملیات زیرسازی آسفالت

عملیات زیرسازی برای آسفالت در تعیین قیمت آسفالت در تهران نقش بسزایی دارد. این عملیات در مکان‌هایی صورت می‌گیرد که قرار است برای اولین بار آسفالت شوند و شامل سه مرحله زیر می‌باشند:

 • پاک‌سازی سطح از سنگ‌های بزرگ، ریشه درختان و …
 • هموار کردن سطح به منظور حذف هرگونه برآمدگی و فرورفتگی
 • ایجاد شیب مناسب برای آسفالت‌کاری

هرکدام از موارد بالا در ایجاد هزینه یا حذف آن نقش زیادی دارند. هر چقدر فضای محیط یکنواخت‌تر بوده و نیاز کمتری به پاک‌سازی و یا شیب سازی داشته باشد، هزینه آسفالت‌کاری آن کمتر خواهد بود.

تعمیر و بازسازی آسفالت

یکی از اجزای تشکیل‌دهنده آسفالت، نفت می‌باشد. این ماده در آب‌وهوای مناطق مختلف مقاومت متفاوتی دارد. این ماده در برخورد با رطوبت و سایر عوامل محیطی، گاه دچار واکنش‌هایی می‌شود.

این واکنش‌ها معمولاً باعث صدمه دیدن آسفالت می‌شوند. تعمیر و بازسازی آسفالت با توجه به مقدار آسیب‌دیدگی و محل آن، هزینه‌های متفاوتی را به بار می‌آورد.

کلام آخر

از میان شرکت‌هایی که خدمات آسفالت‌کاری خود را با مناسب‌ترین قیمت به مشتریان ارائه می‌کنند، می‌توان از شرکت خوش نام ایزویک نام برد. این شرکت کارنامه‌ای درخشان در زمینه عایق‌کاری و به‌ خصوص آسفالت‌کاری فضاهای مختلف دارد.

کادر مجرب این شرکت همگی دارای مهارت‌های لازم در حرفه خود بوده و بهترین متریال را در انجام پروژه‌های خود به کار می‌گیرند. بهینه‌سازی هزینه‌های مشتری و آسفالت‌کاری با قیمت مناسب، از ویژگی بارز این شرکت است.

شما می‌توانید برای اطلاع از قیمت آسفالت در تهران با مشاوران شرکت ایزویک در ارتباط باشید و پروژه آسفالت‌کاری خود را به این تیم حرفه‌ای بسپارید.

بدون شک اعضای مجرب این تیم، پروژه آسفالت‌کاری مورد نظر را با بهترین کیفیت و مناسب‌ترین قیمت اجرا خواهند نمود.

ارسال دیدگاه

پست های مرتبط