قیمت نصب ایزوگام در تهران

قیمت نصب ایزوگام در تهران یکی از چالش‌هایی است که خانواده‌ها با آن روبرو هستند. با نزدیک شدن به فصل بارندگی، بسیاری از خانواده‌ها به فکر ایزوگام کردن پشت‌بام منزل خود می‌افتند تا هنگام بارندگی با مشکل مواجه نشوند.

با فرارسیدن فصل پاییز، معمولاً قیمت ایزوگام افزایش پیدا می‌کند؛ بنابراین اگر می‌خواهید با بحران گرانی در این زمینه روبرو نشوید؛ بهتر است قبل از رسیدن فصل بارندگی، نسبت به خرید ایزوگام پشت‌بام و فضاهای موردنظر دیگر اقدام کنید.

برای داشتن یک ایزوگام بی‌نقص می‌توانید با خیال راحت از تجربه و تخصص کادر حرفه‌ای شرکت ایزویک استفاده کنید. این شرکت در زمینه نصب ایزوگام و فروش انواع مرغوب این مصالح، دارای کارنامه‌ای درخشان و ممتاز می‌باشد.

قیمت نصب ایزوگام در تهران

شاید این مطالب نیز برای شمامفید باشد:

ایزوگام چیست؟

در ابتدا و قبل از پرداختن به موضوعات دیگر، لازم است تا با ایزوگام آشنا شوید.

ایزوگام یک عایق رطوبتی است که از فرآورده‌های نفتی تولید شده و از آن جهت جلوگیری از نفوذ رطوبت درون سازه استفاده می‌شود.

ایزوگام از نفت و الیاف مصنوعی تشکیل شده و به وسیله حرارت بالا در محل مورد نظر نصب می‌شود. با توجه به مزایای ایزوگام، قیمت نصب ایزوگام در تهران نسبت به عایق‌های سنتی، بیشتر است.

در زمان‌های گذشته از قیرگونی و آسفالت به عنوان عایق رطوبتی برای ساختمان‌ها استفاده می‌شد که با پیدایش ایزوگام، قیرگونی و آسفالت جای خود را به عایق‌های مدرن‌تر داده‌اند.

البته تولید ایزوگام که ضریب پایداری بالاتری داشته باشد پروسه‌ای تخصصی است که باید بر اساس آزمایش‌های استاندارد صورت گیرد.

کاربرد ایزوگام در قسمت‌های مختلف ساختمان

امروزه ایزوگام در ساختمان، علاوه بر پوشش پشت‌بام، کاربردهای متنوع دیگری نیز دارد. از این عایق معمولاً برای فونداسیون یا همان پی‌بندی، عایق رطوبتی برای حمام و سرویس بهداشتی، عایق دیوارها، عایق برای استخر و ایزولاسیون و … استفاده می‌شود.

قیمت نصب ایزوگام و قیمت پشم شیشه استفاده شده در آن در هزینه تمام شده یک بنا بسیار تأثیرگذار است.

از آنجایی که عمر مفید ایزوگام حدود 10 سال است توصیه می‌کنیم با تعمیر و یا تعویض این پوشش در زمان مناسب، از نفوذ رطوبت به ساختمان جلوگیری کرده و طول عمر سازه را افزایش دهید.

نصب ایزوگام ارزان در تهران

چرا باید از ایزوگام در ساختمان استفاده کرد؟

یکی از بخش‌های مهم در ساخت‌وساز، عایق‌بندی و نصب ایزوگام در قسمت‌های مختلف ساختمان است.

در صورت عدم استفاده از عایق رطوبتی، امکان تخریب ساختمان وجود دارد، زیرا آب می‌تواند اسکلت فلزی یا بافت گچ و چوب ساختمان را تخریب کند. یکی از مشکلاتی که به دلیل ایراد در ایزوگام ایجاد می‌شود ایجاد نم و نشتی در ساختمان است.

قیمت نصب ایزوگام در تهران در مقایسه با هزینه‌هایی که نفوذ رطوبت به ساختمان وارد می‌کند، بسیار پایین‌تر است، زیرا سالانه خسارت‌های فراوانی به دلیل ترکیدگی لوله‌ها و فرسوده بودن عایق رطوبتی به ساختمان‌ها وارد می‌شود.

قیمت نصب ایزوگام به چه عواملی بستگی دارد؟

شرکت‌هایی که در زمینه اجرای ایزوگام فعالیت دارند دستمزدهای متفاوتی را برای این کار از مشتریان خود دریافت می‌کنند. در این میان، برند ایزوگام از عوامل مهم در تعیین قیمت آن محسوب می‌شود.

برخی از شرکت‌های تولید ایزوگام با افزودن بعضی از مواد، کیفیت محصولات خود را افزایش می‌دهند؛ بنابراین با توجه به اهمیت فراوان ایزوگام و عایق‌بندی مناسب ساختمان، بهتر است از محصولات برندهای معتبر در زمینه تولید ایزوگام استفاده شود.

این امکان وجود دارد که قیمت ایزوگام باکیفیت، اندکی بیشتر باشد؛ اما استفاده از ایزوگام مناسب می‌تواند خیال کاربران را از هر بابت، آسوده نماید.

برخی از مواردی که قیمت نصب ایزوگام در تهران تأثیر می‌گذارد عبارت‌اند از:

شرایط سطح موردنظر برای نصب ایزوگام

یکی از نکات حائز اهمیت در ایزوگام ساختمان، سطح زیرین ایزوگام است که در دوام این محصول نقش مهمی بر عهده دارد.

ایزوگام بر روی سطوح چوبی، فلزی، سرامیکی و آهنی به‌ خوبی نمی‌چسبد و این امکان وجود دارد که به علت عدم چسبندگی مناسب ایزوگام به این سطوح، رطوبت از آن نشت کند.

برای استفاده از ایزوگام بر روی این سطوح، ابتدا باید آن‌ها را به قیر آغشته کرده و سپس نسبت به اجرای ایزوگام اقدام نمایید. بهترین و مقاوم‌ترین سطح برای نصب ایزوگام، سیمان و بتن می‌باشد.

همچنین در صورتی‌ که قصد تعمیر ایزوگام قدیمی خود رادارید لازم است که لایه آلومینیومی سطح ایزوگام قدیمی جدا شده و سپس ایزوگام جدید بر روی آن قرار گیرد.

متراژ فضایی که باید ایزوگام شود

ایزوگام‌ها به صورت رول‌هایی با متراژ بالا عرضه می‌شوند. قیمت ایزوگام بدون نصب، از طریق اندازه‌گیری رول‌ها محاسبه می‌شود.

افراد متخصص در زمینه نصب ایزوگام از طریق قرار دادن رول‌ها در کنار هم می‌توانند کل سطح را عایق‌بندی کنند.

به دلیل اینکه بخش مهم تعیین قیمت نصب ایزوگام در تهران مربوط به تعداد رول‌های آن است؛ بنابراین هر اندازه که فضا از وسعت بیشتری برخوردار باشد اجرای ایزوگام، هزینه زیادتری را نیز شامل خواهد شد. به ‌این‌ ترتیب هراندازه مساحت فضا زیاد باشد، قیمت نصب ایزوگام نیز افزایش می‌یابد.

مکان نصب ایزوگام

در مواقعی ممکن است به دلیل خاص بودن مکان نصب، اجرای ایزوگام زمان‌بر شود. این موضوع می‌تواند در فضاهای بزرگ و کوچک به یک اندازه اهمیت داشته باشد.

به ‌عنوان مثال می‌توان به ایزوگام کردن سرویس بهداشتی کوچک و یا ایزوگام بر روی سطوح فلزی اشاره کرد که به علت سختی کار، هزینه ایزوگام این مکان‌ها با شرایط عادی متفاوت خواهد بود.

مهارت نصاب ایزوگام

از اصول مهمی که لازم است در محاسبه قیمت نصب ایزوگام در تهران و اجرای کلیه پروژه‌های ساختمانی مورد توجه قرار گیرد، بهره‌مندی از نیروهایی است که در کار خود خبره بوده و توانایی انجام امور مختلف در زمینه تخصصی خود را داشته باشند.

نصب ایزوگام نیز از این قاعده کلی مستثنا نبوده و به تجربه و تخصص کافی نیازمند است. یک نصاب حرفه‌ای، توانایی نصب و اجرای ایزوگام را داشته و قادر است این کار را به بهترین وجه انجام دهد.

از آنجایی ‌که کوچک‌ترین اشتباه در این کار می‌تواند موجب بروز خسارات سنگین و گاه غیر قابل ‌جبران برای افراد شود، سپردن کار نصب ایزوگام به افراد زبده، یکی از بهترین گزینه‌ها می‌باشد.

نصاب ایزوگام تهران

نکات مهم نصب از ایزوگام

برای اینکه متوجه مرغوب بودن ایزوگام شوید لازم است تا فصل بارندگی منتظر بمانید. بارندگی اصلی‌ترین معیار برای تشخیص کیفیت ایزوگام است.

در این میان عایق‌های باکیفیت با وجود قیمت بالاتر، از طول عمر بیشتری نسبت به نوع نامرغوب برخوردارند. همچنین نحوه صحیح نصب کردن و استفاده از حرارت و گرمادهی مناسب به ایزوگام در هنگام نصب نیز بر طول عمر این عایق می‌افزاید.

سخن آخر

قیمت نصب ایزوگام در تهران با توجه به پارامترهای مختلفی محاسبه می‌شود؛ اما گذشته از این موارد، شما می‌توانید با خرید ایزوگام از مراکز معتبر و نصب آن توسط نصابان حرفه‌ای، این هزینه‌ها را به صورت چشمگیری کاهش دهید.

اگر قصد اجرای ایزوگام برای ساختمان خود را دارید ما به شما شرکت ایزویک را پیشنهاد می‌کنیم. نصابان باتجربه این مجموعه دارای تخصص کافی در نصب ایزوگام برای مکان‌های مختلف بوده و با استفاده از بهترین برند ایزوگام و با قیمت مناسب، محل مورد نظر شما را در اسرع وقت ایزوگام کاری می‌نمایند.

ارسال دیدگاه

پست های مرتبط