فروش ایزوگام در تهران

لکه‌گیری آسفالت در تهران

یکی از روش‌های ترمیم قسمت‌های آسیب‌دیده آسفالت، لکه‌گیری آسفالت در تهران می‌باشد. آسفالت نیز همانند سایر مصالح ممکن است در اثر عوامل طبیعی آسیب ببیند.

همچنین در صورت تمام شدن عمر مفید آسفالت، امکان آسیب در برخی قسمت‌ها یا تمام نواحی آسفالت وجود دارد. زمانی که آسفالت دچار آسیب‌دیدگی شد باید نسبت به تعمیر آن اقدام نمود.

امروزه روش‌های مختلفی برای ترمیم بافت آسیب‌دیده آسفالت وجود دارد. یکی از این‌ روش‌ها، لکه‌گیری آسفالت می‌باشد. این عملیات دارای پروسه‌ای حساس است.

از این‌ رو انتخاب فردی که مهارت کافی در انجام لکه‌گیری را داشته باشد، بسیار مهم است. برای پیدا کردن افرادی کار بلد و ماهر می‌توانید به شرکت باسابقه ایزویک مراجعه کنید.

ایزویک از شرکت‌های فعال در حوزه آسفالت‌کاری و عایق‌کاری نواحی مختلف است. کادر مجرب این تیم دارای سابقه‌ای درخشان در زمینه آسفالت‌کاری و تعمیر آن می‌باشند.

در صورت نیاز می‌توانید پروژه آسفالت‌کاری و لکه‌گیری آسفالت خود را به این تیم حرفه‌ای سپرده و شاهد اجرای این عملیات با بالاترین کیفیت ممکن باشد.

لکه‌گیری آسفالت در تهران

شاید این مطالب نیز برای شما مفید باشد:

تعریف لکه‌گیری آسفالت

سطح جاده‌ها و خیابان‌ها و سایر معابر به طور دائم در تماس با عوامل مخرب می‌باشند. عبور کامیون‌ها و ماشین‌آلات سنگین، تغییرات دمایی، نفوذ رطوبت و … از جمله عواملی هستند که موجب بروز آسیب در آسفالت می‌شوند.

لکه‌گیری آسفالت در تهران نوعی از ترمیم آسفالت است که در آن قسمت آسیب‌دیده آسفالت جدا شده و آسفالت سالم جایگزین آن می‌شود. به‌ این‌ ترتیب سطح آسیب‌دیده‌ ترمیم شده و از آسیب به سایر قسمت‌های آسفالت جلوگیری می‌شود.

عوامل مؤثر در انتخاب روش لکه‌گیری

لکه‌گیری قسمت‌هایی از آسفالت که آسیب ‌دیده‌اند دارای روش‌های مختلفی می‌باشد. شدت آسیب و نوع خرابی از عواملی هستند که با توجه به آن‌ها، نوع روش لکه‌گیری انتخاب می‌شود. انتخاب هر کدام از روش‌های لکه‌گیری نیازمند شناخت برخی از عوامل می‌باشند. این عوامل عبارتند از:

 • نوع روسازی آسفالت
 • شدت خرابی و نوع آن
 • شرایط اقلیمی و آب و هوای منطقه
 • مقرون ‌به‌ صرفه بودن بازسازی
 • فصولی از سال که برای ترمیم انتخاب می‌شوند
 • نوع جاده و سطح ترافیک موجود در آن
 • امکان دسترسی به مصالح باکیفیت
 • دسترسی به کادر و تجهیزات جهت ترمیم
 • ایمن‌سازی کارگران و افراد دیگر

روش‌های لکه‌گیری و ترمیم آسفالت

به ‌طور کلی روش‌های لکه‌گیری عبارتند از:

 • روش لکه‌گیری چاله‌ها
 • روش لکه‌گیری قسمت‌هایی که آسیب عمیق و یا نیمه عمیق دیده‌اند
 • لکه‌گیری سطحی
 • لکه‌گیری با استفاده از مصالح بازیافت شده

روش لکه‌گیری چاله‌ها

یکی از آسیب‌های اصلی آسفالت‌ها که به لکه‌گیری آسفالت در تهران نیاز دارند، به وجود آمدن چاله‌های کوچک و بزرگ در سطح آسفالت است.

این چاله‌ها که عمقی در حدود 1 متر و یا کمتر دارند زمانی ایجاد می‌شوند که سطح آسفالت توانایی لازم در تحمل فشار حاصل از عبور ماشین‌های سنگین را ندارد.

نفوذ آب به آسفالت و انبساط آن نیز باعث به وجود آمدن و گستردگی این چاله‌ها در سطح وسیعی از آسفالت می‌شود؛ بنابراین لازم است، عملیات لکه‌گیری در چاله‌ها در اسرع وقت و پیش از آسیب به قسمت‌های دیگر آسفالت انجام شود.

مراحل لکه‌گیری چاله‌های به وجود آمده در آسفالت به شرح زیر می‌باشد:

 • روش ریختن آسفالت و غلتک زدن آن

ریختن آسفالت و غلتک زدن آن از نوع ترمیم‌های غیردائمی و موقت می‌باشد. این روش زمانی انجام می‌شود که نیاز سریع به بازسازی آسفالت وجود دارد تا از خسارت به وسایل نقلیه که از آن منطقه عبور می‌کنند، جلوگیری شود.

پر کردن چاله‌ها معمولاً با آسفالت سرد و فاقد کیفیت انجام می‌شود. از این ‌رو، پس از مدتی چاله دچار نشست مجدد شده و نیاز به تعمیر پیدا خواهد کرد. به همین دلیل پس از بازسازی موقت، عملیات لازم برای لکه‌گیری دائمی در این نواحی انجام می‌گیرد.

 • تزریق فشاری

یکی از روش‌های لکه‌گیری آسفالت در تهران که ماندگاری طولانی‌تری نسبت به ریختن آسفالت و غلتک زدن آن دارد تزریق فشاری می‌باشد.

در این روش به وجود کارگر یا افرادی که به طور مستقیم با آسفالت سر و کار دارند نیاز نیست. بلکه لکه‌گیری به ‌وسیله یک کامیون انجام‌شده و راننده یا اپراتور درون اتاق کامیون، پروسه لکه‌گیری را مدیریت می‌کند.

تزریق فشاری علاوه بر لکه‌گیری چاله‌ها، در ترمیم موقت قطعات خراب ‌شده آسفالت، ترمیم شیارها، بازسازی ترک‌های موجود در سطح آسفالت و … نقش بسزایی دارد. لازم به ذکر است تزریق فشاری بیشتر برای لکه‌گیری جاده‌هایی با ترافیک کم مناسب می‌باشد.

 • استفاده از صفحه گرمایشی

یکی دیگر از روش‌های لکه‌گیری چاله‌ها، به کار بردن صفحه گرمایشی می‌باشد. این روش برای ترمیم آسیب‌های سطحی که عمقی در حدود 4 الی 5 سانتی‌متر دارند، مناسب می‌باشد.

از صفحه گرمایشی در ترمیم انواع بریدگی‌ها، شیارها، ناهمواری‌های سطحی و هم‌سطح نمودن دریچه فاضلاب با آسفالت در لکه‌گیری آسفالت معابر استفاده می‌شود.

اسفالتکاری در تهران

لکه‌گیری قسمت‌هایی که آسیب عمیق و نیمه عمیق دیده‌اند

در لکه‌گیری قسمت‌هایی با آسیب‌دیدگی عمیق و نیمه عمیق از وصله پاره استفاده می‌شود. می‌توان گفت وصله آسفالت کیفیت و دوام بیشتری نسبت به روش‌های دیگر دارد.

از وصله پاره عمقی در شیارها و ترک‌خوردگی‌های با عمق نسبتاً کمتر و از وصله‌های عمقی در چاله‌ها و آسیب‌دیدگی‌های عمیق‌تر استفاده می‌شود.

لکه‌گیری سطحی

از این ‌روش لکه‌گیری آسفالت در تهران زمانی استفاده می‌شود که آسفالت آسیب سطحی دیده و این آسیب به بخش‌های عمیق‌تر منتقل نشده است.

لکه‌گیری سطحی به ‌منظور افزایش ایمنی رانندگان و افراد انجام می‌گیرد. در این روش، ناهمواری‌ها و آسیب‌های موجود در سطح آسفالت با استفاده از یک لایه آسفالت گرم یا آسفالت حفاظتی، ترمیم می‌شوند.

لکه‌گیری با استفاده از مواد بازیافتی

یکی از روش‌های لکه‌گیری، استفاده از مواد بازیافتی در لکه‌گیری می‌باشد. هزینه این روش در مقایسه با سایر روش‌ها کمتر بوده و عمر و دوام کمتری نیز نسبت به سایر روش‌ها دارد.

از مواد بازیافتی برای پر کردن شکاف‌ها و چاله‌هایی که قرار است عملیات دائمی لکه‌گیری در آن قسمت صورت گیرد استفاده می‌شود.

کلام آخر

شرکت ایزویک از جمله شرکت‌های باتجربه در زمینه آسفالت‌کاری و لکه‌گیری آن می‌باشد. این شرکت با به ‌کارگیری افراد مجرب و ماهر، سعی در اجرای پروژه‌های آسفالت‌کاری به بهترین روش ممکن را دارد.

کادر حرفه‌ای شرکت ایزویک، باکیفیت‌های مختلف انواع آسفالت آشنایی داشته و مرغوب‌ترین نوع آن را در پروژه‌های خود به کار می‌گیرند.

این افراد در صورت بروز آسیب در قسمت‌های مختلف آسفالت با شناسایی دقیق محل و شدت آسیب، تلاش می‌کنند از بهترین روش‌های لکه‌گیری آسفالت در تهران استفاده نمایند.

شما می‌توانید از اعضای باسابقه این تیم در امر لکه‌گیری آسفالت مشاوره بگیرید. همچنین با سپردن عملیات لکه‌گیری و بازسازی آسفالت به کادر شرکت ایزویک، شاهد اجرای لکه‌گیری باکیفیت و طول عمر بالا با قیمت مناسب در پروژه خود باشید.

ارسال دیدگاه

پست های مرتبط