نصاب ایزوگام

نصب ایزوگام یک کار تخصصی است. اما بهتر است اطلاعات کاملی در مورد آن داشته باشید تا هنگام نصب توسط نصاب ایزوگام ، اگر مشکلی در کار وجود دارد ، به او یادآوری کنید. این بدان معناست که ما انواع ایزوگام و بهترین مارک های این محصول را می شناسیم و می دانیم که محصول مورد نیاز و استفاده از کدام نوع ایزوگام است. اطلاعات کافی در مورد شرایط نگهداری آن قبل و بعد از نصب و همچنین زیرساخت های مناسب قبل از نصب داشته باشید.

 

علامت استاندارد ؛ علامت اعتبار ایزوگام

یکی از مهمترین نکاتی که باید قبل از خرید عایق رطوبتی بدانید این است که آیا ایزوگام مورد نظر شما توسط سازمان استاندارد تأیید شده است یا خیر. و اینکه آیا سطح کیفی مطلوب این سازمان را رعایت کرده است یا خیر؟ به طور کلی ایزوگام مورد استفاده باید دارای علامت استاندارد بوده و مورد تأیید این سازمان باشد. در غیر این صورت ، در کوتاه ترین زمان ممکن آسیب می بیند و باید دوباره تعویض شود.

نحوه اعتبار سنجی علامت استاندارد

توجه داشته باشید که فقط درج علامت استاندارد روی محصول به معنی استاندارد بودن محصول نیست. برای اطمینان از اصالت علامت استاندارد ایزوگام ، کافی است کد استاندارد محصول را به سیستم 10001517 پیامک کنید. مصرف کنندگان می توانند با ارسال کد 10 رقمی زیر علامت استاندارد روی محصول به شماره ، کلیه اطلاعات مربوط به مجوز برنامه کاربردی لوگو استاندارد را در تلفن همراه خود دریافت کنند.

پس از ارسال پیامک ، اطلاعات مربوط به کد استاندارد ذکر شده ، از جمله نام محصول ، نام واحد تولیدی ، استان و شهر تولید ، نوع استاندارد (اجباری و تشویقی) ، وضعیت مجوز (معتبر یا نامعتبر) ، تاریخ اعتبار مجوز به استفاده از علامت استاندارد از طریق این سیستم ، عموم مردم مطلع می شوند.

محصول باکیفیت

علیرغم این واقعیت که ایزوگام یک محصول استاندارد اجباری است و شما قطعا باید از خرید محصولاتی که علامت استاندارد معتبر ندارند خودداری کنید ، فقط داشتن علامت استاندارد به معنی کیفیت محصول نیست و فقط به معنای رعایت حداقل کیفیت در تولید است. از محصول. بنابراین برای تشخیص ایزوگام با کیفیت به مهارت کمی نیاز است که برخی از آنها در اینجا توضیح داده شده است.

 

اولین نکته ای که باید در نظر داشته باشید این است که وزن ایزوگام خوب کمتر از 40 کیلوگرم نیست و ضخامت ایزوم فویل دو لایه 3.5 تا 4 میلی متر است. آنها دارای ضخامت 3.5 تا 4 میلی متر هستند و به عنوان دو لایه و یک لایه بافت در نظر گرفته می شوند که برای نصب روی سقف ، توالت ، پارکینگ و … مناسب هستند.

از نظر ظاهر ، ایزوگام یک محصول یکنواخت با انعطاف پذیری بالا است. هنگام تا شدن شکسته نمی شود و فویل ترک نمی خورد.

ایزوگام ضعیف بوی نامطبوعی دارد ، مانند گازوییل صنعتی (روغن مازوت) یا بوی اسید.

یک تکه کوچک ایزوگام را بریده و 2 تا 3 ساعت در فریزر یا هر مکان سرد دیگر نگه دارید. بعد از این مدت آن را خنک کنید. اگر از ناحیه خمیده ترک بخورد ، مواد آن کاملاً غیر استاندارد است. در غیر این صورت ، می توان تشخیص داد که در برابر سرما مقاوم است.

لایه بیرونی یا پوسته بیرونی را لمس کنید. اگر مواد سیاه قیر و پلیمر به دستان شما نچسبد ، به این معنی است که ایزوگام از کیفیت بالایی برخوردار است.

توجه داشته باشید که در نوع خوب ایزوگام ، ضخامت آن باید در سطح یکنواخت باشد.

 

شرایط نگهداری ایزوگام قبل و بعد از نصب

شرایط نگهداری ایزوگام قبل از نصب به شرح زیر است:

ایزوگام ها باید در جای خشک و خنک نگهداری شوند.

از تابش مستقیم نور خورشید به ایزوگام خودداری کنید.

ایزوگام باید به صورت عمودی (ایستاده) در انبار قرار گیرد.

در اکثر ایزوگام ها ، قسمتی که برچسب نام تجاری ، نام و مشخصات ایزوگام باید در بالا قرار گیرد.

ایزوگام ها باید در انبار کنار یکدیگر قرار گیرند.

اگر دمای محیط قبل از نصب ایزوگام افزایش یابد ، عمر مفید ایزوگام کاهش می یابد.

هنگام حمل ایزوگام ، باید از افتادن یا کشیدن آن بر روی زمین جلوگیری کرد.

شرایط ذخیره سازی ایزوگام پس از نصب نیز می تواند عمر آن را به میزان قابل توجهی افزایش دهد. بنابراین به این نکات توجه کنید:

نصب ایزوگام در تهران

حداقل دوبار در سال ، تمام ناودانها ، نورگیرها و دریچه ها باید بازرسی شوند و هرگونه زباله از پشت بام جمع آوری شود.

برای جلوگیری از آسیب ناشی از نشت آب از لوله ها و شیلنگ های آب کولر ، بهتر است به طور مرتب از سقف بازدید کنید تا تعمیرات لازم به سرعت انجام شود.

از ریختن مصالح ساختمانی به ویژه اجسام نوک تیز روی عایق خودداری کنید.

هنگام نصب کولر ، مراقب پایه های تیز کولرها باشید تا ایزوگام آسیب نبیند.

توجه داشته باشید که ایزوگام ها باید به گونه ای قرار گیرند که خروجی لوله های گرمایش و سیستم های تهویه در وسط نباشد و پس از انجام محاسبات ، اضافات ایزوگام را به داخل به داخل لوله خم کرده و آنها را به شکل منحنی بچسبانید. مطمئن شوید که تا 15 سانتی متر لوله های گرمایش ، سیستم های تهویه و دریچه ها را خیس کنید. این امر باعث می شود که دسترسی آب به این مکان ها غیرممکن باشد.

روش نگه داری ایزوگام در انبار

نحوه ذخیره سازی ضد آب بسیار مهم است. اگر بخواهیم ایزوگام تولید شده را تا زمان فروش و اجرای آن توسط نصب کننده ایزوگام در انبار نگهداری کنیم ، باید نکات زیر را رعایت کنیم.

 

1- ایزوگام ها باید به صورت عمودی و با توجه به برندی که به ایزوگام چسبیده است نگهداری شوند تا مارک بالای ایزوگام قرار گیرد و کتیبه های بدنه عایق بالا و پایین خوانده شود. و هنگام چیدن ایزوگام در انبار ، دو رول ایزوگام را روی هم قرار ندهید تا جریان هوا از بین آنها عبور کرده و از چسبیدن لایه های ایزوگام به یکدیگر جلوگیری کند. همچنین هنگام جابجایی با ون برای کارهای عایق کاری با ایزوگام مراقب باشید تا لبه های ایزوگام آسیب نبیند.

 

نکته: رول ایزوگام را تحت هیچ شرایطی ، حتی برای مدت کوتاهی ، افقی قرار ندهید.

 

2- قیمت ایزوگام تولیدی نسبتاً بالا است ، بنابراین فضایی که ایزوگام در آن ذخیره می شود باید مجهز به یک سالن سرپوشیده و همچنین دور از نور خورشید و باران باشد.

 

3- کف سالن ذخیره ایزوگام باید کاملاً “صاف و صاف” باشد و اگر کف سالن موزاییک نیست لازم است رول ها را روی پالت قرار داده و با نوار پلاستیکی مخصوص ببندید.

 

4- دمای اتاق برای نگهداری عایق باید خشک ، خنک و سایه دار باشد و ایزوگام باید در دمای 5+ درجه و حداکثر -15 درجه سانتیگراد نگهداری شود.

 

5- مدت زمان نگهداری عایق رطوبتی در انبار از تاریخ تولید تا نصب توسط کار ایزوگام نباید بیش از شش ماه باشد. خودتان چاپ کنید.

 

6- از ذخیره سازی نسوز فرآورده های نفتی قابل اشتعال در انبار باید خودداری کرد و موارد ایمنی مانند وجود سطل شن و ماسه و کپسول های اطفای حریق در انبار را در نظر گرفت.

ارسال دیدگاه

پست های مرتبط