نصب ایزوگام در مهرشهر

هنگام رول کردن ایزوگام در کارخانه های تولیدی ، یک سطح نایلون نازک در قسمت زیرین تعبیه شده است تا از چسبیدن عایق ایزوگام به هم جلوگیری کند. هنگام نصب ایزوگام ، این لایه نایلونی توسط مشعل ها می سوزد تا سطح ایزوگام (که از قیر ساخته شده است) به سطح سقف بچسبد. برای این کار باید توجه داشته باشید که مقدار حرارتی که برای گرم کردن ایزوگام استفاده می کنید باید به حدی باشد که قیر عایق را ذوب کند و با ذوب شدن این قسمت ، ایزوگام کاملاً به سطح سقف بچسبد.

هنگام استفاده از گرما اطمینان حاصل کنید که زاویه شعله با سطح کار 45 درجه باشد تا قیر به راحتی ذوب شود. مشعل باید به طور مساوی گرفته شود و گرما باید روی کل سطح ایزوگام توزیع شود.

در ادامه مرحله نصب ایزوگام:

پس از گرم شدن و تنظیم عایق در محل مورد نظر از نقطه میانی عرض آن توسط پا یا فشار دست ، لایه را به دو طرف هدایت کرده و صاف کنید. به گونه ای که چین و چروک و گرفتگی هوا ایجاد نشود و از اتصال کامل عایق به سطح کار اطمینان حاصل کنید.

آخرین مرحله در نصب ایزوگام جوشکاری لایه های عایق همپوشانی است که باید با احتیاط زیاد با شعله کم و به کمک بیل یا ماله انجام شود. این بدان معنی است که لبه های ایزوگام باید به لبه های جانبی جوش داده شود تا از نفوذ آب به قسمت های پایین ایزوگام جلوگیری شود.

نکته مهمی که باید بیان شود این است که ، برای اطمینان از چسبیدن آنها به گوشه های سطوح ، بهتر است آنها را با استفاده از قیر مذاب چسب بزنید و قبل از این ، تهویه بین سطوح ، که با ماله کشی انجام می شود ، قطعاً ضروری است. توجه داشته باشید که به جای احتراق عایق ، ماله را گرم کرده و شدت شعله را برای گرم کردن ماله تنظیم کنید.

 

نکات کلیدی مهم در نصب ایزوگام در مهرشهر

 

برای نصب هر دو ایزوگام به بهترین روش و افزایش عمر مفید آن توسط نصب ایزوگام در مهرشهر  توجه به نکات مهم و کلیدی زیر ضروری است:

 

– کیفیت ایزوگام:

از آنجا که ایزوگام ها در انواع مختلف و برای اهداف مختلف تولید می شوند ، هنگام خرید ایزوگام باید توجه داشته باشید که ایزوگام برای محل مورد نظر برای نصب مناسب باشد و همچنین از کیفیت بالایی برخوردار باشد. زیرا اگر ایزوگام استانداردهای لازم را نداشته یا از کیفیت پایینی برخوردار باشد ، متأسفانه نباید انتظار عملکرد خوبی از آن داشته باشید.

 

– شرایط سطح مورد نظر برای نصب ایزوگام در مهرشهر:

یکی از عوامل مهمی که در کیفیت نصب ایزوگام نقش زیادی دارد این است که سطح مورد نظر دارای شرایط لازم است. همانطور که گفتیم ، اگر نصب کننده متوجه شود که سطح مورد نظر مناسب نیست ، قبل از نصب ایزوگام باید زیرسازی و اصلاح کنید. زیرا اگر سطح محل نصب ایزوگام چسبندگی لازم را ایجاد نکند ، یا شیب آن مناسب نباشد ، یا اگر انقباض و انبساط داشته باشد ، ایزوگام نمی تواند انتظارات شما را برآورده کند و خیلی زود از بین می رود و هزینه های زیادی به همراه خواهد داشت. به شما تحمیل شود .

تاثیر سطح زیر بر دوام ایزوگام:

در واقع سطح زیرین ایزوگام نقش بسیار مهمی در دوام و عملکرد آن دارد. برخی از سطوح ممکن است چسبندگی کافی به ایزوگام ایجاد نکنند ، در این صورت بهتر است قبل از نصب ایزوگام از یک لایه نازک قیر یا آغازگر ایزوگام استفاده شود تا چسبندگی لازم ایجاد شود. و برای چندین سال ، از چسبندگی و کیفیت ایزوگام راحت خواهید شد.

شرط مهم دیگری که باید برای سطح زیرین ایزوگام در نظر گرفت این است که ایزوگام باید در مکانی با شیب استاندارد نصب شود تا هنگام بارندگی آب روی سطح جمع نشود. زیرا ، تجمع آب در سطح ایزوگام در طولانی مدت به آن آسیب می رساند و احتمالاً باعث نشت آب و جدا شدن لایه های ایزوگام از محل نصب می شود.

 

نصب ایزوگام در مهرشهر

شیب بام و نحوه نصب ایزوگام:

از آنجا که ناودان ها تنها راه خروج از سقف هستند ، شیب سقف را در حین ساخت طوری تنظیم می کنند که تمام آب باران یا حرکت به سمت ناودان های مشابه حرکت کند. هنگام نصب ایزوگام ، باید این شیب را نیز در نظر بگیرید و رولهای ایزوگام را به موازات مسیر شیب نصب کنید. نصاب های حرفه ای معمولاً آب را به طور کامل به ناودان منتقل می کنند تا اطمینان حاصل کنند که مقداری از ایزوگام در محل ناودان به ناودان زده شده و در اثر حرارت ، محکم چسبیده شده است. همچنین مطمئن شوید که ناودان ها توسط ایزوگام مسدود نشده اند.

ایزوگام به خوبی به سطح چوب ، فلز و سرامیک نمی چسبد و پس از مدتی پوست آن جدا می شود. بنابراین ، در توالت ، ایزوگام نباید روی سطوح کاشی و سرامیک نصب شود ، بلکه باید روی آجرها یا زخم های گچ کاری شده نصب شود.

لازم به ذکر است که اگر قصد نصب مجدد ایزوگام بر روی ایزوگام قبلی را دارید ، لازم است که یک لایه فلزی آلومینیوم بر روی سطح ایزوگام تحتانی قرار دهید تا بهتر ایزوگام جدید بچسبد.

 

زمان نصب ایزوگام

برای نصب ایزوگام باید زمان مناسب را انتخاب کنید. زیرا اگر این کار در زمان مناسب و در شرایط آب و هوایی مناسب انجام نشود ، می توان گفت که کار بیهوده انجام شده و ایزوگام به درستی کار نخواهد کرد. توجه داشته باشید که اگر در حین نصب هوا هوا سرد باشد ، ایزوگام می شکند و ترک می خورد. به طور خاص ، باز شدن رولهای ایزوگام در هوای سرد احتمال شکستن آنها را افزایش می دهد.

بعلاوه ، نصب ایزوگام در مهرشهر در هوای سرد باعث خنک شدن سطح ساختمان و مصالح می شود و قیر به درستی روی سطح قرار نمی گیرد. همچنین اگر ایزوگام در هوای مرطوب نصب شود ، این شرایط جوی باعث تاول زدن ایزوگام می شود. بنابراین ، طبق آنچه گفته شد ، برای عملکرد استاندارد ایزوگام ، آن را در زمان مناسب نصب کنید.

تست عایق با ایزوگام توسط ایزویک

پس از اتمام مراحل نصب ، برای اطمینان از مشتری ، می توانید عایق را آزمایش کرده و از نصب صحیح آن اطمینان حاصل کنید. برای این کار اگر سطح عایق بندی شیب دار باشد می توانید مانند باران شدید روی سطح آب بپاشید و نتیجه کار خود را ببینید. با این کار قطره های آب در صورت عدم عایق بندی صحیح در زیر سقف ظاهر می شوند.

و اگر سطح عایق صاف است ، می توانید به طور موقت تمام برجستگی ها را ببندید و سپس روی سطح مورد نظر تا ارتفاع حدود 5 سانتی متر آب بریزید و آن را به مدت 24 ساعت در این وضعیت نگه دارید. در صورت عدم نصب صحیح عایق ، انجام این کار باعث خیس شدن سقف می شود. و اگر این مشکل مشاهده نشود ، خیال شما از نصب صحیح ایزوگام راحت خواهد بود و اکنون می توانید آب جمع شده روی سطح را تخلیه کرده و پوشش نهایی را اعمال کنید.

پست های مرتبط