نصب ایزوگام پشت بام

نصب ایزوگام پشت بام از جمله اموری است که باید به صورت حرفه ای انجام شود.

از آنجایی که پشت بام ساختمان‌ها نقش محافظ سازه‌ها را دارد باید با استفاده از متریال مناسبی، پوشش داده شود.

در این حالت، نم و رطوبت به آن نفوذ نکرده و در نتیجه، طول عمر ساختمان‌ها افزایش پیدا می‌کند. این امر در بالا رفتن امنیت ساختمان و ساکنین آن نیز نقش مهمی دارد.

امروزه با توجه به همین موارد، افراد به استفاده از عایق‌های رطوبتی باکیفیت تمایل زیادی نشان می‌دهند.

نصب ایزوگام پشت بام

همین امر نیز سبب شده تا میزان خریدوفروش انواع ایزوگام مناسب برای پشت بام، افزایش پیدا کند؛ اما آنچه در این میان از اهمیت بیشتری برخوردار است، نحوه نصب ایزوگام و مراحل انجام این کار می‌باشد.

اگر شما هم جزو افرادی هستید که در پی نصب عایق در پشت بام ساختمان خود هستید می‌توانید به مجموعه ایزویک مراجعه کنید. این مرکز دارای کادری حرفه ای بوده و تجربه بالا در زمینه نصب انواع ایزوگام پشت بام دارد.

نکات مهم ایزوگام کردن پشت بام

زمانی که تصمیم به نصب ایزوگام در پشت بام ساختمان‌ها را دارید باید این کار را به صورت اصولی انجام دهید. در غیر این صورت، کیفیت کار افت خواهد کرد. در صورتی که نکات مهم در خرید و نصب ایزوگام را رعایت کنید می‌توانید از عایق‌بندی مناسب سازه‌ها آسوده خاطر باشید.

نکات مهم نصب ایزوگام پشت بام به شرح زیر هستند:

انتخاب ایزوگام مناسب

قبل از هر چیزی باید در پی خرید ایزوگامی با کیفیت بالا و مناسب برای پشت بام باشید. دقت کنید که در این حالت باید به شرایط اقلیمی منطقه‌ای که در آن زندگی می‌کنید توجه کنید.

امروزه با توجه به پیشرفت‌هایی که در صنعت تولید انواع ایزوگام پشت بام صورت گرفته است، انواع ایزوگام سردسیری و گرمسیری و ایزوگام‌های یک لایه، دولایه و چند لایه تولید می‌شود.

شما می‌توانید با در نظر گرفتن مواردی که در این بخش به آنها اشاره شد، بهترین ایزوگام پشت بام را انتخاب کرده و محصولی مناسب خریداری نمایید.

استفاده از افراد متخصص

نکته دیگر در نصب عایق حرارتی پشت بام، استفاده از نصابان حرفه‌ای است. برای این کار باید به شرکت‌هایی که در این زمینه فعالیت دارند مراجعه کنید.

در این شرکت‌ها، نصاب ایزوگام به دلیل تجربه بالایی که در این حوزه دارد و آشنایی با نصب اصولی ایزوگام، این کار را با کیفیت بالایی انجام می‌دهد. این امر باعث می‌شود تا کیفیت کار، بالا بوده و طول عمر عایق پشت بام، زیاد باشد.

توجه به شرایط جوی

زمانی که درصدد نصب ایزوگام هستید باید به این موضوع دقت کنید که در ساعات و چند روز قبل از نصب، بارندگی در منطقه وجود نداشته باشد.

در صورتی که چند روز قبل از نصب ایزوگام پشت بام، در منطقه شما بارندگی صورت گرفته باشد به دلیل وجود نم در پشت بام، احتمال دارد نصب عایق با کیفیت مناسبی انجام نشود.

توجه به تمیز بودن سطح پشت بام

قبل از نصب ایزوگام باید سطح پشت بام را از هرگونه آلودگی، پاک کنید. این آلودگی‌ها شامل گردوغبار، علف‌های هرز و … می‌باشد.

ابزارآلات مورد نیاز برای نصب ایزوگام پشت بام

نصابان حرفه‌ای، تمامی ابزارآلات مورد نیاز برای نصب مناسب عایق‌های رطوبتی را در اختیار دارند و دیگر نیاز نیست تا شما، این وسایل را تهیه کنید. از جمله ابزارهایی که برای این کار مورد استفاده قرار می‌گیرد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • دستکش نسوز، کفش مناسب
  • چراغ شعله پخش کن
  • فندک
  • کپسول گاز مایع
  • موکت بر فلزی
  • کمچه
  • ماله
  • جارو

مراحل نصب ایزوگام پشت بام

نصب ایزوگام دارای یک سری مراحل است که باید یک‌به‌یک این مراحل را طی کرد تا نصب عایق به صورت اصولی و استاندارد باشد. این مراحل عبارت‌اند از:

تمیز کردن سطح پشت بام

قبل از هر کاری باید سطح پشت بام با استفاده از جارو، تمیز شود. در این حالت می‌توانید هر گونه گردوغبار و یا آت‌وآشغالی که در پشت بام وجود دارد را تمیز کنید. به این ترتیب، سطح پشت بام برای نصب ایزوگام، آماده خواهد شد.

رفع ایرادات پشت بام

از دیگر مراحل نصب ایزوگام پشت بام، رفع ایرادات پشت بام است. در صورتی که در پشت بام، ترک و یا ایرادی وجود داشته باشد باید اقدامات لازم برای رفع آنها را انجام دهید. سعی کنید اطراف دودکش‌ها را نیز بررسی کنید تا ایرادی در این قسمت‌ها و همچنین اطراف ناودان‌ها وجود نداشته باشد.

شیب بندی

در این مرحله لازم است تا شیب پشت بام را در نظر بگیرید. شیب پشت بام باید به گونه‌ای باشد که آب حاصل از بارندگی به سمت ناودان‌ها حرکت کند و در یک جا جمع نگردد.

تقسیم‌بندی پشت بام

با توجه به ابعاد ایزوگام، باید پشت بام را به قسمت‌های مساوی تقسیم کنید. این کار باعث می‌شود تا نصب این عایق‌ها به صورت اصولی انجام شود.

باز کردن رول‌های ایزوگام

رول‌های ایزوگام را در یک سمت پشت بام قرار دهید. حال باید با توجه به شیب سقف، آنها را در یک جهت باز کنید.

نصب ایزوگام

در این مرحله، نوبت به روشن کردن چراغ شعله پخش کن با استفاده از فندک است. در این مرحله باید متناسب با باز کردن رول‌ها، حرارت لازم بر روی ایزوگام اعمال شود تا این عایق‌ها به درستی به سطح پشت بام بچسبند.

دقت داشته باشید برای این که کیفیت کار با افت مواجه نشود نباید تا دو روز بر روی پشت بام راه بروید. در ضمن از شستن پشت بام تا چند ساعت، خودداری کنید.

سخن پایانی

نصب ایزوگام پشت بام از جمله دغدغه‌هایی است که مخصوصاً در فصل سرد سال و با شروع بارندگی‌ها، گریبان گیر افراد می‌شود.

برای این که پشت بام ساختمان را عایق‌بندی کنید و از کیفیت این کار مطمئن باشید، بهتر است در فصل تابستان و با کمک افراد حرفه‌ای این کار را انجام دهید.

ایزویک از جمله مراکزی است که آماده ارائه خدمات تخصصی در زمینه فروش و نصب ایزوگام در تهران می‌باشد.

شما با مراجعه به این مجموعه خواهید توانست ایزوگامی باکیفیت را خریداری کرده و آن را با کمک نصابان این مرکز، به صورت تخصصی و در کمترین زمان و با هزینه مناسب، در پشت بام ساختمان نصب کنید.

شاید این مطالب نیز برای شما مفید باشد:

ارسال دیدگاه

پست های مرتبط