ویژگی‌های ایزوگام استاندارد

یکی از مهم ترین و حیاتی ترین عواملی که در هنگام انتخاب یا خرید یک ایزوگام باید به آن توجه داشته باشیم، ویژگی‌های ایزوگام استاندارد است.فرقی ندارد کالایی که قصد خریداری‌اش را داریم ایزوگام باشید یا یک لباس، در هر صورت اگر کالای خریداری شده کیفیت بالایی نداشته باشد از خریداری پشیمان خواهیم شد.

خریداری ایزوگام هم مانند سایر کالاها نیازمند دقت و توجه بالایی است. متاسفانه امروزه بسیار دیده می‌شود که برخی افراد کیفیت را فدای کمیت می‌کنند و برای خریداری محصولی با قیمتی پایین‌تر از مرغوبیت محصول غافل می‌شوند. اینگونه افراد در ابتدا تصور می‌کنند که برد بزرگی کرده‌اند اما نمی‌دانند ایزوگام بی کیفیت تنها برای مدت اندکی می‌تواند بدون آسیب باقی بماند. این افراد پس از گذشت مدت زمانی دوباره باید نسبت به خرید ایزوگام جدید اقدام کنند.
در این مقاله سعی داریم شما را با چند مورد از ویژگی‌های ایزوگام استاندارد آشنا کنیم، با ما همراه باشید.

ویژگی های ایزوگام استاندارد

ایزوگام استاندارد یعنی چه؟

ایزوگام استاندارد، ایزوگامی است که دارای ویژگی‌ها و مزایایی که یک پوشش با مقاومت بالا از آن برخوردار است. توجه داشته باشید که برای نصب این نوع ایزوگام‌ها حتما باید از افراد متخصص که تسلط کافی بر فنون نصب ایزوگام دارند کمک بگیرید. استفاده از این نوع ایزوگام‌ها باعث می‌شود تا شما تا سالیان سال بدون پرداخت هیچ گونه هزینه اضافه بتوانید از این پوشش‌ها استفاده کنید.

مواد تشکیل دهنده

اولین سوالی که در هنگام تشخیص ایزوگام با کیفیت و بی‌کیفیت باید از خود بپرسید این است که سطح پوش مورد نظر از چه موادی ساخته شده است. معمولا ایزوگام‌هایی که از مرغوبیت بیشتری برخوردار هستند از موادی مانند فویل آلومینیومی، پلی استر، تیشو، اتکتیک پلی پروپیلن، پودر مس ۶۰۰ و پودر تالک، فیلم پلی اتیلن و چسب و باند و همچنین قیر صنعتی تشکیل شده است. شما در هنگام خریدن سطح پوش ایزوگامی می‌توانید از فروشنده درباره مواد تشکیل دهنده آن پرس و جو نمایید.

وزن

ایزوگام استاندارد شما باید از وزنی متناسب و استاندارد نیز برخوردار باشد. معمولا وزن مطلوب این سطح پوش‌ها ۴۰ تا ۴۲ کیلوگرم در نظر گرفته می‌شود. اگر وزن عایق رطوبتی مدنظر شما کمتر یا بیشتر از این وزن استاندارد باشد، توصیه می‌کنیم از خرید آن خودداری کنید چرا که ایزوگام مدنظر یکی از ویژگی‌های ایزوگام استاندارد را ندارد.

ضخامت روکش آلومینیومی

یکی دیگر از مهم‌ترین ویژگی‌های ایزوگام استاندارد که حتما در هنگام تهیه سطح پوش‌ها باید به آن توجه شود، ضخامت استاندارد روکش آلومینیومی ایزوگام می‌باشد. روکش آلومینیومی ایزوگام استاندارد شما باید حدود ۱۶ میکرون باشد. ضخامت‌های کمتر یا بیشتر عدم مرغوبیت ایزوگام را به ما ثابت می‌کند.

 

کیفیت لایه تیشو و پلی استر

ایزوگام‌های مرغوب از لایه تیشو و پلی استر مرغوبی تولید شده‌اند بنابراین در هنگام خریداری ایزوگام با کیفیت باید حتما در رابطه با کیفیت لایه تیشو و پلی استر سطح پوش مورد نظر از فروشنده پرس و جو کنید.

کشسانی و مقاومت در برابر پارگی

یک ایزوگام خوب و باکیفیت هرگز پاره یا خم نمی‌شود. در هنگام خرید ایزوگام می‌تواند جهت پی بردن به مرغوبیت آن یک تکه از آن را خم کنید، اگر خم شد از خریداری صرفه نظر نمایید.

مقاومت سرمایی و گرمایی

یکی دیگر از ویژگی‌های ایزوگام استاندارد دارا بودن مقاومت بالا در برابر گرما و سرمای شدید می‌باشد. ایزوگام شما قرار است در تماس مستقیم با نور خورشید قرار گیرد، بنابراین باید توانایی مقاومت در برابر تابش نور سوزان خورشید در فصل‌های گرم سال را داشته باشد.

 

نچسبیدن ذرات سیاه به دست

اگر عایق شما از کیفیت بالایی برخوردار باشد در هنگام تماس با دست نباید ذرات سیاه آن به دست بچسبد. می‌توانید در هنگام خریداری دست خود را بر روی قسمت سیاه ایزوگام بکشید اگر چسبیدن ذرات سیاه را بر روی دست خود مشاهده کردید مطمئن شوید که سطح پوش مدنظر استانداردهای لازم را ندارد.

ضخامت لایه رطوبتی

یکی دیگر از ویژگی‌های ایزوگام استاندارد که توجه به آن لازم و ضروری است، ضخامت لایه رطوبتی می‌باشد. هرچه این ضخامت بیشتر باشد، عایق از کیفیت بالاتری برخوردار می‌باشد. این ضخامت به طور استاندارد ۴ به بالا در نظر گرفته می‌شود. میزان قیر به کار رفته در هنگام ساخت سطح پوش رابطه مستقیمی با ضخامت لایه رطوبتی دارد. هر چه این ضخامت بیشتر باشد نشان دهنده این است که در فرایند ساخت این ایزوگام از قیر بیشتری استفاده شده است.

 

نشان استاندارد

همه محصولات باکیفیت از نشان استاندارد برخوردار هستند، بنابراین اگر محصولی این نشان را ندارد از کیفیت مطلوبی برخوردار نیست. این نشان هر دو متر یک بار بر روی رول ایزوگام چاپ شده است. علاوه بر نشان استاندارد دیگر ویژگی‌های عایق مانند وزن، ضخامت و رطوبت نیز بر روی این رول قرار گرفته است.

چرا باید از ایزوگام‌های باکیفیت استفاده کنیم؟

ایزوگام‌های باکیفیت علاوه بر داشتن کیفیت‌های مطلوب از وزن سبک و مناسبی برخوردار می‌باشند. وزن مناسب کمک می‌کند تا مراحل نصب برای نصاب آسان تر شود.

یکی دیگر از عواملی که شما را ملزم شناخت ویژگی‌های ایزوگام استاندارد و توجه به آن می‌کند، صرفه جویی در هزینه‌های دوباره است. همان گونه که در ابتدای مقاله نیز اشاره کردیم اگر عایق شما کیفیت بالایی نداشته باشد، نمی‌تواند برای مدت زمانی طولانی مورد استفاده قرار گیرد.

خرید یک ایزوگام با کیفیت به شما اطمینان خاطر می‌دهد که گرما یا سرمای شدید نمی‌تواند هیچ گونه آسیبی به عایق وارد کند. به بیان دیگر سطح پوش شما از استحکام و مقاومت بالایی برخوردار است که آن را از هر گونه آسیب احتمالی حفظ می‌کند.

ایزو یک

 

ایزویک یکی از بهترین مراکز انجام ایزوگام، قیر و … در تهران و البرز می‌باشد که با دارا بودن کادر متخصص و مجرب شما را در جهت  خریداری یک ایزوگام مناسب یاری رسانده و با هزینه‌ای بسیار مناسب خدمات نصب ایزوگام شما را انجام می‌دهند.

 اگر به دنبال ایزوگام در سعادت آباد و سایر شهرهای تهران و البرز هستید، مجموعه ما آماده است تا با کمک به شما حسن نیت خود را به همگان ثابت کند.

حال که با ویژگی‌های ایزوگام استاندارد آشنا شده‌اید، می‌توانید با خیالی آسوده قبل از فرا رسیدن فصل سرد سال و باران و برف شدید سقف خانه و محل کار خود را با ایزوگام‌هایی مرغوب عایق بندی کنید.

ارسال دیدگاه

پست های مرتبط